Суспільство

В Ужгороді захисники тварин вимагають посилення відповідальності за жорстоке поводження з чотирилапими

20 липня в Ужгороді на площі Поштовій відбулася всеукраїнська акція проти жорстокого поводження з тваринами.

Подібні заходи провели одночасно в багатьох містах України. Резонанс викликала жорстока подія у місті Миколаїв, де комунальники вбили майже 100 собак. Через це навіть сталися сутички між комунальниками та активістами.

«Сьогодні присутні  волонтери з фонду «Кожен має другий шанс». Будуть збиратися підписи на ім’я президента з проханням, щоб запрацював в Україні закон про кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Хочеться, аби винуватців карали по заслузі», – розповідає голова благодійного фонду «Кожен має другий шанс» Анжела Могорита. – В Ужгороді останнім часом збільшилося кількість випадків жорстокого поводження з тваринами. Декілька днів тому на одному із місцевих ринків була отруєна стерилізована за рахунок волонтерів собака. Подібні випадки стаються в Ужгороді майже щотижня».

Нагадаємо, у квітні цього року Депутатам Верховної Ради не вистачило одного голосу, аби ухвалити законопроект №6598 проти жорстокого поводження з тваринами. Законопроект мав би заборонити і посилити кримінальну відповідальність за вбивство та каліцтво тварин, утримання ведмедів та інших хижаків в ресторанах/готелях, фотопослуги з тваринами в населених пунктах, жебрацтво з тваринами, використання тварин для «притравки», викидання тварин на вулицю та інше.

Карпатський оглядач