Суспільство

В Ужгороді до Міжнародного дня ООН відбувся квест (ФОТОРЕПОРТАЖ)

24 жовтня біля ректорату УжНУ стартував  квест на знання Цілей розвитку ООН, приурочений до святкування Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй. Участь у ньому взяли 10 команд студентів. Квест – це інтелектуально-динамічна гра, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту за умови виконання спеціальних завдань. 

Команда складається з 3-х гравців, учасники також обирають капітана і назву. Перед самим початком квесту розігрували колір команди, якщо хоч один гравець мав відповідний колір в одязі, то учасники отримували додаткові бали.

Команди-учасники повинні були виконати 17 завдань, кожне з яких стосувалося цілей сталого розвитку. Для підтвердження учасники мали зробити спільне фото на всіх знайдених локаціях. На квест організатори виділили 1 год. Для полегшення проходження всі команди мали можливість скористатися послугою «дзвінок другу», тобто зв’язатися з волонтером та отримати відповідь на одне завдання.

Відповідями для завдань були пам’ятки культури, освітні заклади, установи, сортувальні сміттєві баки, контейнер для вживаних речей, табло, що показує час прибуття маршруток тощо.  Кожному завданню відповідала одна із цілей сталого розвитку, а саме: подолання бідності, подолання голоду, міцне здоров’я, якісна освіта, гендерна рівність, чиста вода та належні санітарні умови, відновлювана енергія, гідна праця та економічне зростання, інновації та інфраструктура, зменшення соціальної нерівності, сталий розвиток міст та спільнот, відповідальне споживання, боротьба зі зміною клімату, збереження морських екосистем, збереження екосистем суші, мир та справедливість та партнерство заради стійкого розвитку.

Оцінювали проходження квесту за кількістю правильно визначених цілей, про які йшлося у завданні, та розгаданими локаціями. Додаткові були бали за швидкість проходження та креативність.

«Студенти дуже позитивно сприйняли квест. Навіть ті, які прийши не зовсім розуміючи для чого – залишилися задоволеними. Підготовка тривала з літа, але безпосередня активна робота волонтерів та керівника Ресурсного центру зі сталого розвитку зайняла близько тижня. Порівняно з учасниками загальноміського квесту, студентам знадобилося, як не дивно, бльше часу, але на відмуну від попереднього – в кініці гри у них було багато питань та коментарів до точок, котрі їм потрібно було знайти. Тобто це говорить про те, що вони сильніше перейнялися даною тематикою, – коментує організатор, директор Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ганна Мелеганич. – Вперше ідея проведення квесту виникла навесні, коли ми проводили Тиждень сталого розвитку в УжНУ, але організувати його 24 жовтня вирішили після пропозиції проедставництва ООН долучитися до святкування Міжнародгого дня ООН».

Переможцями квесту стала команда «Міжнародниг». Друге місце отримали «ФЗ і ФВ», ну а третю позицію розділили  «Золото Карпат» та «ПГК». Всіх учасників нагороджено призами. Завершився квест солодким сюрпризом – тортиком з цілями сталого розвитку.

Карпатський оглядач