Важливе Суспільство

В Ужгороді дискутували про створення Вищого антикорупційного суду (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Суди являють собою одну з трьох гілок влади в Україні. Як і двох представники інших, слуги Феміди мають захищати права та інтереси громадян, виносячи справедливі рішення.

Однак і в ній відбуваються зміни. Одна з яких – це дискусія з питання створення Вищого антикорупційного суду в Україні, яка відбулася сьогодні в Ужгороді за підтримки Українського представництва міжнародної антикорупційної мережі Transparency International. До неї долучилися громадські активісти, правники та журналісти.

Ефективно функціонуюча незалежна судова система є обов’язковим елементом будь якої демократичної країни, де діє верховенство права. В Україні протягом останніх років здійснюється велика кількість системних реформ, у тому числі і судової гілки влади. Тим не менш, більшість реформ ще не досягли видимих результатів, а успіх усього процесу залежить від можливості судової системи працювати незалежно та ефективно, не піддаючись впливу зі сторони третіх осіб. В тому числі мова йде і про подолання корупції.

На думку фахівців, цим питанням має опікатися спеціально створений орган – Вищий антикорупційний суд. З цього приводу у Верховній Раді України вже зареєстровані два законопроекти: автори першого (№6011) виступають безпосередньо за створення такого суду, а автори другого (№6529) пропонують створення антикорупційних палат в структурі вже існуючих судів.

Перед початком дискусії учасники мали змогу зіграти в інформативну квізу-гру на сайті kahoot.it, щоб перевірити рівень своєї обізнаності щодо питань, пов’язаних з антикорупційним законодавством.

Після цього спікери Максим Костецький та Тарас Шепель детальніше розповіли власне про судову реформу, труднощі, з якими доводиться стикатися на етапі її прийняття, та перспективи, які відкриває прийняття відповідних нормативно-правових актів.

Карпатський Оглядач