Суспільство

В Ужгороді говорили про реалії та перспективи розвитку паліативної допомоги (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Україна знаходиться на порозі масштабної медичної реформи. Однак далеко не завжди можна подолати будь-яку хворобу. Проте полегшити самопочуття елементарною турботою під силу кожному.

Саме про допомогу невиліковно хворим йшлося сьогодні під час заходу, присвяченого Дню паліативної допомоги, що проходив в “Совиному гнізді”.

Дана галузь є доволі новою для України, але подібні практики вже успішно втілюються в багатьох країнах світу. Так, в Кенії, Албанії, Польщі, Росії та багатьох інших містах вже існує широка мережа хоспісів, де люди отримують не лише медичну допомогу (адже це і не завжди є доцільним), а й догляд, підтримку, спілкування. Всупереч загальноприйнятій думці. хоспіс не є страшною будівлею сірого кольору, де можна побачити лише біль, страждання та відчути власне безсилля. Навпаки, лікарі, психологи, волонтери створюють атмосферу доброзичливості та придумовують різноманітні заходи, що урізноманітнюють будні їх підопічних.

До слова, підопічні самі прагнуть до звичайного життя. Звісно, це не буде  робота чи постійні свята. Але поспілкуватися між собою, взяти участь в показі мод або вечорі краси вони погодяться залюбки.

Інша сторона медалі, про яку говорили організатори, це брак інформації та можливостей в межах правового поля. Наприклад, ще рік тому багато хто не розумів, що таке паліативна допомога, навіщо вона потрібна, як поводитися з хворими тощо. Тепер ситуація дещо змінилася. Кілька волонтерів навіть побували в Польщі, де побачили на власні очі, що догляд передбачає не лише своєчасний прийом певних ліків. а й розмови, допомогу в тому. щоб зробити зачіску, макіяж чи навіть просто одягнутися.

Не менш гостро стоїть питання ліків, оскільки стандартами передбачено певне дозування знеболювальних препаратів, яке не можна перевищити. Проте не завжди визначеної дози достатньо для того, щоб вгамувати біль. Виникає потреба в збільшенні денної норми, однак для цього потрібно прийняття відповідного рішення (зняття цих рамок) на рівні профільного Міністерства.

Після обговорення цих важливих питань працівники виїзної паліативної бригади поділилися практичними навичками догляду за хворим вдома та розповіли про основні моменти, на які потрібно звертати увагу.

Карпатський Оглядач