Культура

В Ужгороді відсвяткували відразу два ювілеї відомого соліста Закарпаття (ФОТО)

7 травня в Закарпатській обласній філармонії відбувся ювілейний вечір-концерт соліста Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, народного артиста України Петра Матія.

З нагоди 75-річчя від Дня народження та 50-річчя творчої діяльності, ювіляра прийшли привітати друзі, рідні та представники влади.

«Яскравий колоритний голос баритон, який підкупляє глядачів. Петро Матій розмовляє зі слухачами як голосом, так і мовою, що йде від серця.. Він надзвичайно працьовита людина. Адже, як кажуть, «якщо Господь дає талант, а його не розвивати, не зміцнювати, то не буде настільки яскравим». Петро Матій це добре зрозумів, тому працював, працює і, дай Бог, ще багато років йому так трудитися», – наголосив під час привітального слова закарпатський поет Василь Габорець.

Петро Матій має надзвичайно великий творчий доробок: понад 800 пісень, це як і зарубіжна різножанрова класика, так й українська. Соліст також пробував себе в народних закарпатських піснях. Кілька років тому Петро Матій вирішив писати власні пісні. На сьогоднішній час народилося понад 400 пісень на слова здебільшого закарпатських поетів.

Під час концерту ювіляр виконав м«Три берізки», присвячену його донькам.

Карпатський оглядач