Культура

В Ужгороді відкрили унікальну мистецьку виставку “5 на 2” (ФОТО)

Ця виставка відкрилася вчора в арт-центрі “Совине гніздо”.

Організаторами даної виставки виступили ужгородський мистецький центр “Кубло” та організація KAIR (Kosice Artist in Residence) з словацького міста Кошице.

Назва заходу є віддзеркаленням форми творчості митців, які впродовж двох місяців групами по п’ять чоловік в кожній працювали в Ужгороді та Кошицzх. При цьому українська група вирушила до Словаччини, а словацька – до України.

Зміст цього полягає у перебуванні в іншому просторі з метою фіксації й інтерпретації вражень. Художник – сенсор, що вловлює пульс нового місця, а його творчий звіт цікавий новим поглядом, сприйняттям, усвідомленням досліджуваної ситуації, віднайденням точок дотику різних кіл і різних актуальностей.

Презентували звіти у формі звіту про перформанс, інсталяції, текстів, альбомів вражень, об’єктів, мультимедіа, сценографії Вікторія Лендєлова, Інґрід Кепкова, Мартіна Рачова, Вільям Федорко та Давід Ганко. 4 квітня виставкою у Кошицях прозвітують про свою резиденцію ужгородці Данило Ковач, Ліна Даков, Аттіла Гажлінскі, Ярослав Футимський і “Куба”.