Культура Суспільство

В Ужгороді відбулася презентація «енциклопедії з життя заробітчан»

Символічно є й обкладинка збірки. Синє небо і золоті піски Еміратів нагадують кольори українського прапору.

Сьогодні, 12 вересня, в Закарпатській науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка відбулася презентація книги закарпатського публіциста Тараса Ващука «Україна в пісках».

Тарас Ващук родом з Івано-Франківщини. 15 років прожив та пропрацював на Закарпатті.

70% українців живуть у стресі, а решта – живуть за кордоном

У своїй новій збірці порушує теми самотності і потребу людям об’єднуватися. В книзі «багато Ужгорода та людей з Ужгорода», описуються реальні ситуації. Збірка вмістила в себе 20 творів, останні два – присвячені війні. Книга є своєрідною енциклопедією з життя заробітчан. Увесь еміграційний світ Дубаю автор змальовує через історії не тільки українців, а й китаянок, арабів, киргизів і таїландців.

Символічною є обкладинка збірки. Синє небо і золоті піски Еміратів нагадують кольори українського прапора.

«Кожне оповідання, мов нарис, і багато чого читач повинен додумати сам, – розповідає автор збірки Тарас Ващук. – Я, журналіст, напсував собі, письменнику. З мене не “випльовується” більше 10 тис знаків».

Автор уже 5 років працює в Об’єднаних Арабських Еміратах. До цього в Ужгороді займався публіцистикою та викладацькою діяльністю. Зараз працює в Еміратах на двох роботах – поєднує працю на арабському підприємстві та спортивну журналістику. Значний внесок зробив і в розвиток української діаспори, а також всіляко підтримує Україну – в Еміратах допомагав виготовляти фірмові футболки з гербом України і вилучені кошти відправляв на підтримку бійців АТО.

За кожний придбаний примірник «України в пісках», автор віддає близько 30% від вартості на підтримку Батівського притулку для дітей. Наступна презентація книги відбудеться17-18 вересня на «Форумі видавців у Львові». Модератором стане відомий український письменник, журналіст Андрій Курков.

Карпатський оглядач

Залишити коментар