Суспільство

В Ужгороді відбулася обласна олімпіада з інформаційних технологій (ФОТО)

Сьогодні, в читальному залі головного корпусу УжНУ,  відбулася обласна олімпіада з інформаційних технологій серед школярів 9-11 класів.

66 учасників з різних куточків краю змагалися за призові місця та можливість представити область на всеукраїнському рівні.  Обласна олімпіада складалася з двох етапів та тривала майже п’ять годин. На виконання другого етапу, теоретичного завдання, учням виділили 40 хвилин. За цей час школярі повинні були розв’язати 9 тестів. 4 години тривала практична частина, яку виконували у комп’ютерних класах. Цього року завдання для всіх школярів України були однаковими. В УжНУ організатори забезпечили їхній переклад угорською.

«Призерів обласної олімпіади запрошують на тренувальні збори, що триватимуть тиждень. Там буде визначено переможців, котрі поїдуть представляти область на всеукраїнських змаганнях. Тренування проводитимуться на базі факультету післядипломної освіти. Учнів забезпечать проживанням та харчуванням. – коментує кандидат фізико-математичних наук, доцент УжНУ Петро Горват. – За попередні роки наші школярі показували хороші результати і займали призові місця.

«Готувалася олімпіади ще з вересня.  Разом зі своїм вчителем виконували багато завдань, вчилися працювати у необхідних програмах. За результат не хвилююся. Найважливіша для мене практична частина, найважчою є теоретична. В Ужгород на олімпіаду приїхала разом зі своїм керівником, – розповідає Галина Федьків, учениця 9 класу Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. – Можливо і пов’яжу своє життя з інформатикою, однак хочу спробувати навчатися в музичному училищі. Для мене цього року участь в обласних олімпіадах не є першою. На початку лютого ми виконували завдання з російської мови. На тій обласній олімпіаді я зайняла 3 місце».

Цього року всеукраїнська олімпіада з інформаційних технологій проводитиметься в Запоріжжі вкінці березня або на початку квітня. Закарпаття представлятиме 2 – 3 школярів. УжНУ 7 років поспіль долучається до проведення обласних олімпіад з інформаційних технологій.

Карпатський оглядач