Суспільство

В Ужгороді відбулася екскурсія до руїн церкви Святого Юрія

Сьогодні, 22 липня, в області проводилися безкоштовні «Вільні екскурсі Закарпаття». Зокрема в обласному центрі краю в рамках цього заходу відвідали територію Ужгородського замку. Саме там зараз тримають розкопки руїн церкви Святого Юрія.

«Екскурсія стосується історії замкової церкви. Говоримо також про дослідження цієї пам’ятки та виявлені на сьогодні артефакти, – розповідає екскурсовод, директор Археологічного музею УжНУ Володимир Мойжес. – Раніше в рамках відкритих екскурсій Ужгородом організовував пізнавальний похід в археологічний музей та у Горянську Ротонду».

На території внутрішнього подвір’я Ужгородського замку майже тиждень тривають археологічні розкопки. Проводять такі дослідження студенти-практиканти першого курсу факультету історії та міжнародних відносин УжНУ із учнями археологічного гуртка Закарпатського центру туризму. За декілька днів розкопок юні археологи знайшли кілька непошкоджених поховань, датованих XVІІІ століттям. Серед знахідок – монета, медальйон, кістки та черепи.

Близько 30 осіб виявили бажання прийти на відкриту екскурсію. Серед них багато таких, хто відвідує не вперше.

«Мені дуже подобаються  відкриті екскурсії. Такі заходи для мене є цікавими, тому що я люблю своє місто і хочу про нього дізнатися більше, адже кожний куточок має історичне підґрунтя», – розповідає пенсіонерка Лариса Табашова. Жінка уже відвідала більше 20 відкритих екскурсій.

Володимир Мойжес розповідав про розкопки 70-х – 80-х рр., деє багато не розкритих таємниць поховань сім’ї Другетів, тощо.

Карпатський оглядач