Суспільство

В Ужгороді відбулася дискусія “Можливість вибирати – це право чи привілеї?”

Право обирати належить до одного з основнх політичних прав. Часом ми нехтуємо ним та не йдемо на вибори. Однак є категорія громадян, яка частково позбавлена цього права. 

Днями в Ужгороді відбулася дискусія “Можливість вибирати – це право чи привілеї?” Правозахисники, громадські активісти, представники місцевої влади та політичних партій Закарпаття, переселенці обговорили проблеми участі внутрішньо переміщених осіб та трудових мігрантів у місцевій демократії, а також основні аспекти законопроекту №6240 “Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян”.

Цей документ був зареєстрований у ВР рівно рік тому (27 березня 2017 р.). Законодавчі зміни були розроблені та запропоновані народним депутатам експертами громадських організацій, які займаються питаннями реформування виборчого законодавства, а також тими, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

У дискусії взяли участь:

– депутат Закарпатської обласної ради Андрій Вишняк,

– депутат Ужгородської міської ради Олександр Ігнат,

– координатор Громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області Святослав Бабіля.

В якості “книг” “Живої бібліотеки” виступили переселенці, які мешкають на Закарпатті:

– Алла Мустафаєва, лікар, яка через Мукачівський суд у 2016 році намагалась довести своє право участі у виборчому процесі на місцевому рівні

Ігор Тодоров, професор Ужгородського Національного університету

Яна Мурзаєва, засновник бренду  The Fashion Room, стиліст, персональний шопер, візажист.

“Законопроект №6240 відповідає вимогам міжнародних стандартів щодо надання однакових виборчих прав усім громадянам, створює нові можливості для громади”, – зазначив Андрій Вишняк.

Законопроект розробили експерти ВГО “Громадянська мережа ОПОРА”, ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), народні депутати України. Також були залучені представники громадських організацій “Донбасс SOS”, Центр інформації про права людини, “Крим SOS”, благодійних організацій “Благодійний Фонд “Право на Захист” та “Благодійний фонд “Восток SOS”. До обговорення проекту Закону долучалися члени міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини ВПО при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та ВПО (включаючи представників Агентства ООН у справах біженців та Ради Європи).