Культура

В Ужгороді відбудеться презентація роману “Фама про велосипедистів” (АНОНС)

Багатьом книголюбам відоме відчуття очікування виходу нового шедевру улюбленого автора. Ще з більшим нетерпінням ми чекаємо на презентацію, яку проводитиме сам автор!

У вівторок, 13 березня, о 17:00, в приміщенні Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеці ім. Ф. Потушняка відомий український письменник, перекладач Андрій Любка презентує роман Светислава Басари “Фама про велосипедистів”.

“Фама про велосипедистів” – шедевр сербської постмодерної прози, дотепний інтелектуальний детектив, рідкісна книжка, яку водночас хвалить критика і обожнюють читачі.

“Ерудит, людина енциклопедичних знань, фанатичний письменник (щороку – книжка!) Светислав Басара зацікавлює читача детективним сюжетом, пропонує йому своє власне, майстерно сконструйоване бачення Історії, але по-справжньому полонить саме дотепними вибриками. Уявіть собі Ісуса, який в’їжджає до Єрусалима на велосипеді. Або Святого Духа, який дивиться згори на грішний світ, а бачить лише рухомі хрести. Шерлока Голмса, який зазнає фіаско у справі з двоколісниками, чи Зиґмунда Фройда, що зустрічає членів Ордену велосипедистів у рамках своєї лікарської практики. Уява Басари не знає меж, але завжди закамуфльована під ретельне дослідження – автор сипле цитатами, історичними фактами, назвами трактатів, деталями з біографій реальних осіб, апокрифічними теоріями й іроніричною термінологією. Цю техніку можна порівняти з такою популярною нині творчістю Дена Брауна, помітити в ній коріння фейкових новин, сфальшованої для пропаганди історії, словом, роман цей та й уся творчість автора ідеально вписуються в нашу гібридну добу” , – йдеться в анотації до книги.

Світлина від Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка.

Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка

Залишити коментар