Важливе Суспільство

В Ужгороді відбувся тренінг з рівноправного партнерства чоловіків та жінок (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Протягом двох днів журналісти, викладачі і студенти та просто активні закарпатці обговорювали  тему ґендерної рівності, в т.ч. з урахуванням особливостей нашого регіону.

Боротьба за права жінок триває вже давно. За цей час з’явилося чимало нормативно-правових актів. де закріплюються їхні права нарівні з чоловіками, створено квоти для участі в політичному житті, проведено чимало заходів, присвячених питанням ґендерної рівності та подоланню стереотипів. Один з таких заходів під назвою  “Розбудова рівноправного партнерства чоловіків та жінок для демократичного розвитку країни”, організатором якого є “Альянс рівноправного партнерства чоловіків та жінок”.

Зацікавленість в даній темі виявили не лише журналісти. Успішними аплікантами стали викладачі факультету суспільних наук УжНУ, студенти, активні закарпатці і держслужбовці. Протягом двох днів вони мали змогу дізнатися про рівність в родині та ґендерну рівність загалом, ґендерні стереотипи у суспільстві, сексуальні домагання на робочому місці як один з проявів ґендерного насильства. ґендерні квоти, а також участь жінок в політичному житті та врегулюванні військових конфліктів.

Учасники мали змогу ознайомитися з текстами ключових документів, які регулюють питання ґендерної рівності, ознайомитися зі статистикою щодо залучення жінок до різних сфер, пограти в інтерактивні ігри. Найцікавішою з них стала гра “24 години”. Учасників розділили на три групи, кожна з яких отримала завдання розписати типовий день чоловіка та жінки відповідно до певної ситуації. Після цього потрібно було проаналізувати, яка з активностей носила репродуктивний, продуктивний чи суспільний характер. Далі – більше! Щоразу тренери давали завдання, спрямовані на актуалізацію наявних знань про ту чи іншу ситуацію, що давало змогу як здобувати нові знання, так і виробляти певні навички та згуртуватися задля розв’язання цих ситуацій.

Наприкінці тренінгу кожен учасник отримав сертифікат ат фірмову футболку від організаторів.

Карпатський оглядач