Суспільство

В Ужгороді відбувся міський квест з 17 цілей сталого розвитку (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Сьогодні, 23 червня в рамках «Майстерні міста» відбувся квест «17 цілей сталого розвитку». Стартували команди на набережній Незалежності, 6 біля будівлі ЦНАПуОсновна мета такого заходу – це ознайомити ужгородців з основними проблемами людства.

Участь у квесті взяли 9 команд: «Охоронці порядку» – команда патрульних поліцейських, «Еко Ungvar» – команда волонтерів фестивалю «Майстерня міста», «Ураган» та «Торнадо» – команди Ужгородської міської ради, «Акули бізнесу» – команда підприємців, «Ротарі», та три команди від УжНУ – «Плюс-Мінус», «Студенти УжНУ» та «Інноваційне УЖНУ».

Команди-учасники повинні були виконати 17 завдань, кожне з яких стосувалося цілей сталого розвитку. Для підтвердження учасники мали зробити спільне фото на всіх знайдених локаціях. На квест організатори виділили 1 год. Для полегшення проходження всі команди мали можливість скористатися послугою «дзвінок другу», тобто зв’язатися з волонтером та отримати відповідь на одне завдання.

Відповідями для завдань були пам’ятки культури, освітні заклади, установи, сортувальні сміттєві баки, контейнер для вживаних речей, табло, що показує час прибуття маршруток тощо.  Кожному завданню відповідала одна із цілей сталого розвитку, а саме: подолання бідності, подолання голоду, міцне здоров’я, якісна освіта, гендерна рівність, чиста вода та належні санітарні умови, відновлювана енергія, гідна праця та економічне зростання, інновації та інфраструктура, зменшення соціальної нерівності, сталий розвиток міст та спільнот, відповідальне споживання, боротьба зі зміною клімату, збереження морських екосистем, збереження екосистем суші, мир та справедливість та партнерство заради стійкого розвитку.

«Одне з основних завдань Ресурсного центру сталого розвитку УжНУ – це популяризувати ідеї сталого розвитку, тобто доносити цю інформацію до студентів та викладачів, але у нашому місці таких інституцій мало, тому й виникла ідея провести квест на міському рівні, – розповідає директор Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ганна Мелеганич. – Незважаючи на абсолютно несприятливу погоду вранці, ми все ж таки провели квест і далі по можливості будемо робити подібні заходи».

Переможцями квесту стала команда міської ради «Ураган». Друге місце отримали «Охоронці порядку», ну а треті в рейтингу стала команда волонтерів фестивалю «Майстерня міста» «Еко Ungvar». Усі учасник отримали призи. Завершився квест солодким сюрпризом – тортиком з цілями сталого розвитку.

Карпатський Оглядач

3

17

11

8

20

5

18

6

7 (2)

12

14

10

13

16

9

  15 1