Політика

В Ужгороді відбувся Міжрегіональний марафон з політичних реформ (ІНФОГРАФІКА+ФОТОРЕПОРТАЖ)

Наступний рік обіцяє бути багатим на вибори. Українці обиратимуть президента, парламент, а подекуди пройдуть голосування в новостворених ОТГ.  В разі прийняття Виборчого кодексу особливо цікавим має стати обрання нового складу Верховної Ради.

Про це йшлося під час Міжрегіонального марафону з політичних реформ, який днями відбувся  в Ужгороді. В першому читанні проект Виборчого кодексу був ухвалений 7 листопада 2017 року. Але попереду ще друге голосування, до якого потрібно розглянути порядка 4400 правок (робоча група опрацювала лише третину).

Однак проведення політичних реформ включає в не лише зміни в системі виборів. Її складовими є фінанси політичних партій та антикорупційна реформа. Зокрема, з 2016 року партії отримують фінансування від держави, а отже, мають звітувати перед громадськістю щодо витрат цих коштів. Також триває процес створення антикорупційних органів.

Про те, що являють собою політичні реформи в Україні, які виклики стоять перед політиками та суспільством, учасники говорили з народною депутаткою України Ганною ГОПКО, співробітником IFES Денисом КОВРИЖЕНКОМ, аналітиком Центру “Ейдос” Замірою САІДОВОЮ, народним депутатом України Мустафою НАЙЄМОМ та юристом BIHUS.info Володимиром ХАРЧЕНКОМ.

Однак учасники, серед яких були громадські діячі, представники політичних сил, журналісти, вже тривалий час слідкують за перебігом змін в державі. І в ході роботи в групах вони представили своє бачення проблем, які виникають в ході реформ, а також провели SWOT-аналіз (аналіз сильних та слабких сторін, загроз та можливостей) кожної реформи. Ось що з цього вийшло:

Нагадаємо, що 19 вересня в Ужгороді відбувся Марафон з політичних реформ.

Карпатський Оглядач