Суспільство

В Ужгороді відбувся круглий стіл стосовно впровадження медичної реформи на Закарпатті

23 березня в приміщенні Закарпатської обласної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбувся круглий стіл стосовно впровадження медичної реформи на Закарпатті.

На зустрічі виступили начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар, головний лікар Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Козак, директор, завідувач аптеки КП «Лікарняна аптека» Антоніна Скоблей та заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак. Організатором заходу виступила ГО «Наше місто – рідний дім».

Обговорювали впровадження системи eHealth щодо змін, які передбачаються в системі охорони здоров’я, зокрема підписання декларацій з лікарями та зміни в порядку надання медичних послуг, функціонування програми «Доступні ліки».

«Лікар зацікавлений в обслуговуванні найбільшої кількості клієнтів. Перший етап, пов’язаний із сімейними лікарями, розпочнеться з 1 липня 2018 року. Ми виконуємо роль маленького посередника між міністерством охорони здоров’я і пацієнтами. Але наш обов’язок зробити максимально комфортною роботу лікаря та отримати максимально задоволених пацієнтів. Стосовно зарплати сімейного лікаря, то вона залежатиме від кількості пацієнтів. За одну особу держава оплачуватиме близько 300 – 350 грн. За дітей до 5 років та людей похилого віку – більше»,  – наголосив під час круглого столу заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак.

До речі, всі лікарні будуть забезпечені комп’ютерами. Сюди входять і пологові, дитячі лікарні та сімейна медицина. Фінансування проходитиме за кошти ЄС.

В Ужгороді вдало функціонує надання медикаментів за програмою «Доступні ліки».

«Наше комунальне підприємство – це тільки одна з аптек, що долучилася до програми «Доступні ліки». В Ужгороді їх багато. Під категорію надання медикаментів за цією програмою підпадають люди з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальна астма та цукровий діабет 2 типу,  – пояснює  завідувач аптеки КП «Лікарняна аптека» Антоніна Скоблей . – Пацієнти звертаються до сімейного лікаря, котрий виписує рецепт по діючим речовинам. Створений реєстр лікарських засобів, що підлягають відшкодуванню. Туди входить 239 препаратів, 47 з яких є безкоштовних, інші з доплатою. Перші місяці було важко запустити роботу, але зараз програма активно працює».

На програму «Доступні ліки» для ужгородців виділено 2 млн 900 тис грн на цей рік.

З переліком медикаментів можна ознайомитися за посиланням: http://fp.com.ua/news/moz-onovylo-perelik-preparativ-u-programi-dostupni-liky-sichen-2018/.

Під час круглого столу також обговорили необхідність вибору сімейного лікаря та надання ним послуг.

Карпатський оглядач