Суспільство

В Ужгороді вшанували День пам’яті жертв Голодомору (ФОТОРЕПОРТАЖ)

На четверту суботу листопада в Україні щорічно відзначають національний День памяті жертвам голодомору. Сьогодні в Ужгороді в честь вшанування пам’ятного дня відбулася траурна хода та запалення свічок.

Молодь та громадськість, представники влади та духовенство зібралися на площі Поштовій аби вирушити зі свічками й колосками пшениці в руках до наріжного каменю, закладеного на місці спорудження майбутнього меморіалу пам’яті жертв та постраждалих внаслідок голодоморів в Україні.

«Пам’ятник буде нагадувати нам про велику біду українського народу – Голодомор. Ця страшна трагедія обминула Закарпаття. Сталінський комуністичний режим сюди дібрався пізніше, але старше покоління пам’ятає 1946-1947рр. Тоді, за вказівкою з Москви, в українців забирали зерно, нерідко останнє, щоб подарувати його братнім режимам так званого соціалістичного табору. Наш обов’язок – пам’ятати про цю трагедію, співвітчизників, яких комуністичний тоталітарний режим прирік на голодну смерть. Запалимо у вікнах своїх домівок свічку в пам’ять про душі заморених голодом українців», – закликав ужгородців голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Голодомор 1932—1933 років — масовий, навмисно зорганізований радянською владою 1932-1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української СРР. За різними підрахунками, щодня помирало 25 тис українців. Голодомор забрав життя мільйони людей.

Наступного року замість наріжного каменю в Ужгороді стоятиме пам’ятник. Таємним голосуванням перемогу здобула робота Ігоря Гречаника «Свіча пам’яті». Висота бронзової скульптурної композиції буде складати 5 метрів.

Карпатський оглядач

Залишити коментар