Суспільство

В Ужгороді бракує громадського простору

Сьогодні «Майстерня міста» презентувала цікаву лекцію на тему «Громадський простір, як елемент стратегії розвитку міста».

До громадського простору належить частина міста, яка не є ні домом, ні роботою, ні торговельним закладом, ні комунікацією між цими елементами. Ним може бути і вулиця, і парк, і сквер, і бульвар. Однією з ознак демократичного суспільства є наявність громадського простору. Такі точки повинні бути безпечні, ізольовані від транспортного руху, доступні, безкоштовні, комунікабельні, творчі, комфортні.

«Для повноцінного життя у місті нам потрібні різноманітні громадські простори – більші і менші, відкриті для різних подій. Саме завдяки їм люди повертають собі відчуття того, що у них є право на місто, – розповідає лектор, еколог в ГО «Екосфера» Оксана Станкевич. – Ми плануємо побудувати перший міні-амфітеатр на території зеленої зони для проведення різних семінарів за участю дітей та підлітків. При будівництві буде використано вертикальне озеленення».

У міні-амфітеатрі, що планують побудувати в парку Перемога, організовуватимуть кінопокази, презентації, семінари, тренінги тощо. Лекції та показ фільмів проводитимуть з  використанням електроенергії, яка буде продукуватися за допомогою сонячної електроенергії.

Карпатський Оглядач

3

5

4