Економіка

В Ужгородській міській раді відбулося обговорення бюджету на 2018 рік (ФОТО)

Кінець року означає не лише планування новорічних свят, але і планування бюджету на наступний рік. Так, сьогодні відбулося обговорення бюджету нашого міста на 2018 рік.

Першим з вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Богдан Андріїв, охарактеризувавши підходи до формування бюджету, тенденції щодо розподілу коштів тощо.

“Прошу розпорядників коштів, керівників закладів дуже раціонально підходити до використання коштів. Також хочу всіх заспокоїти: те, що не використано зараз – нікуди не пропаде, ніхто нікуди нічого не забере, зробимо і після Нового року, бо це кошти не з державного бюджету, а з міського”, – наголосив мер.

Директор департаменту фінансів і бюджетної політики Леся Гах зазначила, що за вимогами законодавства міський бюджет має бути прийнятий до 25 грудня, незалежно від того, чи вже буде прийнятий державний бюджет України чи ні. Після набуття чинності головного кошторису країні відбуватиметься коригування місцевих бюджетів, особливо в частині субвенцій з держбюджету.

На державному рівні не відбулося змін в основних підходах до розподілу бюджетних надходжень, наповненні дохідної частини, структурі видатків.

За словами Лесі Мирославівни, бюджет наступного року наразі є соціально орієнтованим. Однак дефіцит бюджету складає близько 500 мільйонів гривень, через що ускладнюється виділення коштів на капітальні видатки. Водночас ряд міських програм, скажімо, щодо соціально-економічного розвитку, вуличного освітлення, реконструкції історичного центру наразі не отримали фінансування, інші – лише частково. Фінансування та дофінансування відбуватиметься за рахунок вільних залишків коштів з бюджету-2017 (сума яких стане відома наступного місяця), а також за рахунок залишку коштів  в наступному році або перевиконання бюджету.

Відбулося зростання деяких обов’язкових захищених витрат, через що не вистачає коштів субвенції з держбюджету на освітню галузь і для цього додали гроші з міського бюджету. Водночас робота первинної ланки медичної допомоги – сімейних амбулаторій – забезпечена. Мова йде про перехідний період у реформуванні, тобто до 1 липня, адже з держбюджету передбачено субвенцію на первинну ланку меддопомоги в сумі 15,7 мільйонів гривень.

Карпатський оглядач