Культура Суспільство

В Ужгородському скансені провели “селфі-день”

 Прогулятися сніжними вуличками скансену, познайомитися з історією експонатів, відвідати хатинки, які принесені з різних куточків не лише Закарпаття, але й України і … звичайно, що заселфитися у Старому селі на MuseumSelfieDay.

16 січня відбувся Міжнародний флешмоб музейних селфі. Журналістка «Карпатського оглядача» поспілкувалася з Тетяною Сологуб-Коцан, завідувачкою відділу науково-освітньої роботи Закарпатського музею народної архітектури та побуту.

Ідея проведення флешмобуMuseumSelfieDay в Україні розпочалася ще у 2016 році. Тоді вперше музеї нашої країни долучитися до цієї акції. Подія була започаткована європейським проектом CultureThemes у 2014 році. З тих пір, щороку флешмоб набирає популярності, не виключаючи й Україну. Наш музей долучився три роки тому. І вперше заселфитися відвідувачі могли в 2017-му. У будь-якого флешмобу є умови участі, – розповіла Тетяна Сологуб-Коцан. – Учасникам потрібно було зробити лише кілька кроків:

1. Завітати до Закарпатського музею народної архітектури та побуту, назвати кодову фразу «день музейних селфі» та безкоштовно відвідати музей.

2. Зробити фото на тлі музейних хатинок чи найулюбленіших експонатів.

3. Обов’язково потрібно викласти зроблене селфі у мережу Facebook з хештегами #MuseumSelfie #ужгородський_скансен. І автор найпопулярнішого селфі (за кількістю лайків) отримає від музею сюрприз!.

Флешмоб покликаний для того, щоб залучити до музею людей будь-якого віку, популяризувати заклад і його експозиції через призмуселфі.

Такий вид подачі фотографій у музеї знайомить інших людей з експонатами, місцевістю, побутом наших предків, – ділиться пані Тетяна. – Якщо говорити про селфі, то найпопулярнішими фотографіям, є світлини, зроблені на фоні Шелестівської церкви та музейних хатинок. Це ті експонати, які притягують відвідувачів у Старе село. Звичайно, що крім великих експозицій (хатинок), гості можуть зробити фото з меншими атрибутами: сорочками, віночками, посудом, і т.д. Відвідувачів не залишив байдужим і наш сніговик, який ми представили на фото анонсу акції. Скажу, що він не розтанув до цього часу і надалі радує наших гостей.

Для ужгородців, так і для туристів, це місце особливе. Ось, до прикладу, сьогодні музей відвідали гості з Одеси. Вони вже не вперше в Ужгороді.

Скансенс, дівчата відвідують щоразу, як приїжджають у наше місто, тому що у будь яку пору року тут можна гарно провести час, дізнатися цікаве про нові експонати і, звичайно, зробити селфі, – зазначає Тетяна Сологуб-Коцан.

Попереду Ужгородський скансен готує цікаві проекти, тож не пропустіть їх!

 

Карпатський Оглядач