Суспільство

В період туристичного сезону, українці активно користуються безвізом

З прийняттям безвізового режиму  понад мільйон українців скористалися поїздками до Європейського союзу, повідомляє Державна прикордонна служба України. Це пов’язано з настанням туристичного сезону та періодом відпусток. 

«Це вражаюча цифра, яка відображає реалії сьогодення. Адже маючи біометричний паспортний документ для громадян України відкрито кордони 30 країн Євросоюзу і планувати поїздки можна більш спонтанно, без ризику купувати квитки заздалегідь», – йдеться в повідомленні.

За даними прикордонників, активний рух в рамках безвізу відмічається в пунктах пропуску для повітряного сполучення: авіаподорожі до ЄС обирають близько 35% українців. Популярним напрямком для перетину кордону залишається Польща.

11 червня 2017 року набрала чинності візова лібералізація для українців при короткотермінових подорожах до країн ЄС і «шенгену» (до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування). Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції.

Щоб скористатися безвізовим режимом з ЄС, українцям треба мати біометричний паспорт і, якщо попросять прикордонники – довести мету й умови поїздки, свою платоспроможність.