Суспільство

В одному із заказників Закарпаття росте унікальна порода дерев

Для того, щоб музичний інструмент добре звучав, потрібна не лише майстерність його творця, а також якісні матеріали, з яких його виготовляють. На один з таких матеріалів багатий наш край.

Природний заказник загальнодержавного значення – “Гладинський”, площа якого становить 130 га, знаходиться у підпорядкуванні Турбатського лісництва.

“Заказник “Гладинський” – це одне з найкрасивіших місць на території лісництва. Це саме те місце, де можна сховатися від міської метушні, пройтися лісовими стежками, насолодитися ароматом хвої, квітів і трав. Заказник є унікальною природною перлиною, оскільки тут розмістилося єдине місце зростання ялини і ялиці резонансної на кам’янистих глибах, вік 300-400 років. Заказник має наукове, природоохоронне та пізнавальне значення, є цінною лісонасіннєвою ділянкою”, – розповідає лісничий Турбатського лісництва Дмитро Чуса.

Гладинський заказник розташований на схід від села Лопухова Тячівського району Закарпатської області, на північно-західних схилах Свидовецького масиву, на лівобережжі річки Турбат (верхів’я Тересви).

Площа заказника складає 130 га. Він був заснований в 1974 році. Деревина цих дерев має особливо цінні для виготовлення музичних інструментів, зокрема, скрипки “Страдіварі”. І раніше з неї виготовляли ці унікальні музичні інструменти.

Тваринний світ представлений типовими для Карпат видами: ведмідь бурий, куниця кам’яна, олень карпатський, саламандра, гадюка звичайна, а також тритон альпійський, занесений до Червоної книги України.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ