Важливе Культура Суспільство

В обласному центрі Закарпаття розквітли сакури

Цими деревами Ужгород славиться вже давно. Щороку сюди приїздять тисячі туристів, щоб побачити цю красу на власні очі та сфотографуватися.

Ніжно-рожевим цвітом милує око тендітна ампельна сакура на вулиці Марії Заньковецької. Перші квіточки з’являються на деревах і на вулиці Собранецькій. Через холодну весну японські вишні, повністю розпустяться трохи пізніше, ніж у попередні роки. Хоча ще донедавна піком цвітіння цього екзотичного дерева був зазвичай початок травня: саме в цей час Ужгород потопав у рожевому цвіті.

Першими розквітли старі дерева, разом із тим прижилися та вже незабаром радуватимуть пишним цвітом і висаджені минулого року сакури: на проспекті Свободи, подаровані весною Посольством Японії в Україні, у мікрорайоні Галагов, які підсаджували восени. Загалом в Ужгороді росте кілька тисяч сакур.

Уже традиційно у квітні-травні пройде фестиваль “Сакура Фест”. Цього року він розпочнеться 18 квітня і триватиме до 6 травня. За всіма прогнозами, саме на цей період припаде пік цвітіння цих екзотичних дерев. Ужгород очікує багато туристів, які з усіх куточків нашої країни та навіть з-за кордону приїжджають милуватися рясним цвітом японської вишні.

Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка