Культура

В обласному центрі Закарпаття відкрили виставку художніх робіт відомих митців-Василів (ФОТО)

Василь, Василько, Васько, Лоці – такі варіації має найпопулярніше ім’я нашого краю. А скільки серед Василів талановитих особистостей! Саме час згадати деяких з них.

Сьогодні в атріумі Закарпатської обласної державної адміністрації презентували художні роботи відомих митців краю. Авторів окрім творчого обдарування, об’єднує спільне ім’я Василь.

“В усі часи Василь – це одне з найшанованіших імен на Закарпатті. І свято Василя сторіччями закарпатці шанують і зберігають його цікаві самобутні обряди. Започаткований минулого року нашими талановитими Василями гарний захід, сьогодні – вже добра традиція, яку ми із задоволенням будемо підтримувати і надалі, як і Міжнародний фестиваль “Василля”, що теж вдруге збирає тисячі гостей в обласному центрі”, – зазначив заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав ГАЛАС.

Понад два десятки художників представили свої роботи у різних жанрах: живописі і графіці, зразках декоративно-прикладного мистецтва, скульптур тощо.

“Наш загал Василів дуже чисельний, і по праву може мати право голосу. На цій виставці представлені роботи художників і народних умільців Василів, які створені протягом року. Тут зображені усі пори року, повний спектр кольорів і напрямків живопису. До наступного року ми теж матимемо, чим порадувати гостей цього вже щорічного мистецького заходу”, – наголосив учасник виставки Василь ВОВЧОК.
Підтримали тезок і літератори, які доповнили творчу атмосферу виставки віршованими рядками.

Оскільки ім’я популярне, то про Василів і вірші складають. Так, кілька рядків зачитав голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України на прізвище ГУСТІ та на ім’я… Василь.

Програма заходу передбачала і музичний номер. Але чи були серед учасниць фольклорного ансамблю “Маки” Ужгородського коледжу культури і мистецтв дівчата на ім’я Василина нам невідомо.

Карпатський Оглядач