Важливе Політика

В обласному центрі Закарпаття відбувся Форум “Яка виборча реформа потрібна українцям?” (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Адміністративна реформа передбачає проведення виборів до ОТГ. Так, незабаром вибори відбудуться в кількох громадах на Закарпатті. І знову постає питання не лише “Кого обрати?”, а й “Як обирати?”

Відповідь на останнє питання шукали учасники Форуму “Яка виборча реформа потрібна українцям?”, що відбувся сьогодні в приміщенні Закарпатської обласної бібліотеки. Мета його полягала в обговоренні стану виборчої реформи в Україні, визначені першочергових кроків зміни виборчої системи.

З огляду на події, що відбуваються на Сході України, учасники звернули увагу на виборчі права внутрішньо переміщених осіб, які мають право обирати президента та парламент, але при цьому позбавлені права голосу на місцевих виборах. Так, радниця Мінсоцполітики з питань ВПО у Закарпатській області Анжела Бабкіна зазначила:

“На сьогоднішній день в Україні нараховується 1,5 мільйона переселенців, 1500 з яких проживають в Ужгороді, а це – значна частина електорату, яка також хоче брати участь в житті того чи іншого міста або села”.

Продовжуючи обговорення даної теми, Олександр Волосянський наголосив на необхідності прийняття Виборчого кодексу, що дало б змогу уніфікувати законодавство щодо питання виборів. Крім того, в такому разі не буде необхідності перед кожними виборами приймати нові та нові закони.

Не менш важливим питанням є представлення округів, т.я. практика показує, що за результатами виборів, коли обрання відбувається за партійними списками, від одного округу може бути кілька депутатів, а від іншого – жодного.

І звісно, якщо вже говорити про сам перебіг виборів, то варто подбати про якісний склад виборчих комісій. Як один з варіантів – запровадження сертифікованого навчання для тих, кому доведеться працювати на цих дільницях. Такі люди будуть обізнані як в законодавчих питаннях, так і в питаннях щодо дій в різних непередбачуваних ситуаціях.

Крім цього, кожен учасник мав змогу висловити власну думку та пропозиції, якою він чи вона бачать виборчу реформу.

Карпатський Оглядач