Суспільство

В Міністерстві інфраструктури розробили стратегію розвитку електротранспорту до 2032 року

Електротранспорт має чимало переваг, серед яких можна назвати мінімальний вплив на навколишнє середовище, незначні затрати на забезпечення його діяльності тощо.

Оскільки протягом тривалого часу дана галузь перебувала в стані занепаду, то виникла необхідність в розробці 15-річної стратегії розвитку електротранспорту в Україні. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян в рамках участі у Закритому Міністерському круглому столі “Транспорт і клімат”. Захід відбувся 31 травня 2017 року в м.Лейпциг, Німеччина.

За словами Міністра інфраструктури України, майже чверть всіх викидів парникових газів в світі виробляється транспортними засобами, в першу чергу, автомобільними, і одна з місій міністерства – сприяти зниженню цього показника.

“Минулого року ми сформували команду людей, яка досліджувала найкращі практики просування розвитку зеленого та сталого транспорту. Ми працювали спільно з учасниками ринку, щоб розробити п’ятнадцятирічну стратегію розвитку електротранспорту в Україні”, – підкреслив Володимир Омелян, – “У розробленому законопроекті ми даємо можливість українцям купувати електромобілі за доступною ціною. Наша головна мета і ключові пропозиції – це створити всі необхідні умови для виробництва електромобілів в Україні. Це означає не тільки зменшення податкового тиску, а й створення умов для використання такого транспорту в Україні”.

Розроблена стратегія ділиться на три етапи. Перший буде присвячений активізації ринку, скасуванню мит та ПДВ щодо імпорту електричних транспортних засобів і зарядних станцій. Ця стадія розрахована на п’ять років. У другому етапі, який розрахований на десять років, ми сподіваємося налагодити виробництво електромобілів в Україні. І третій, п’ятнадцятирічний етап, передбачає стимулювання локалізації виробництва електричних транспортних засобів, компонентів та обладнання. Міністерство планує запровадити податкові знижки для всіх покупців електромобілів на період до п’ятнадцяти років. З точки зору виробника, виробництво електромобілів в Україні для українських, європейських та світових ринків буде конкурентоспроможним», – додав Володимир Омелян.