Суспільство

В Міносвіти пропонують нову модель оцінювання знань учнів у початковій школі

Не так давно відлунали останні дзвоники в школах та ліцеях. Учні вже отримали табелі, в яких зазначені підсумкові оцінки з усіх предметів за рік. Однак багато країн вже відмовилися від табелювання учнів.

Міністерство освіти розробило нову модель оцінювання знань учнів у початковій школі. Оцінку визначатиме не кількість помилок, а поведінка учня на уроці та процес навчання. Його визначатимуть за допомогою 4 рівнів: “має значні успіхи”, “демонструє помітний прогрес”, “досягає результати за допомогою вчителя”, “потребує значної уваги і допомоги”.

Фахівці називають три види оцінювання.

“Перший – у початковій школі обходитися без будь-яких оцінок. Другий вид — щадний. Цей варіант у нас зараз прийнятий. І третій – жорсткі оцінки”, – зазначає засновник першої в Україні приватної школи “Гранд” Володимир Співаковський.

Оцінювання залежить від того, які цілі ставить держава і кого вона хоче виростити.

“Якщо робити систему освіти доброзичливою, терплячою, без змагальності і без прагнень до кращого — підходить перший варіант. Тоді діти на свій вибір вивчають предмети і не втомлюються під час навчання. Якщо вчителі будуть відзначати успіхи і невдачі дітей, їх старанність і поведінку, потрібно діяти за другим варіантом. Цей варіант трудомісткий, але суб’єктивний”, – пояснює експерт.

 

Міносвіти також планує відмовитися від табелів. Замість них введуть свідоцтво досягнень. У ньому учителі оцінюватимуть, як активно дитина працювала на уроці, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими учнями.

Для розроблення такої нової моделі оцінювання створили робочу групу. Нове свідоцтво досягнень надіслали в школи, які рік пілотують новий Стандарт початкової освіти для схвалення.

Освітній портал