Цей день в історії

Зірка, що не згасне!

 12 липня 1962 року група «Rolling Stones» дала свій перший концерт у Лондоні – на сцену нічного клубу «Marquee» вийшли Мік Джаггер, Кіт Річардз, Єн Стюарт, Брайан Джонс, Дік Тейлор і Мік Ейворі. З тих пір було продано понад понад 250 мільйонів дисків і група стала однією з найвпливовіших і найуспішніших в історії року.

 

Мік Джаггер і Кіт Річардс були однокласниками під час навчання у початковій школі. У 1961 році вони заснували групу «Little Boy Blue and the Blue Boys», до якої увійшов ще один їх приятель Дік Тейлор. Наступного року в клубі «Marquee» вони познайомилися із Брайаном Джонсом і Єном Стюартом, які в червні 1962 року приєдналися до групи Джаггера і Річардса. Свою першу концертну практику вони отримали в тому ж таки клубі «Marquee», де група виступила 12 липня 1962 року, змінивши назву на «Rolling Stones» на честь однією з пісень Мадді Уотерса 1950 року. Під час цього виступу в складі групи на ударних грав Мік Ейворі.

«Rolling Stones» в 1963 році (зліва направо) - Єн Стюарт, Кіт Річардз, Брайан Джонс, Чарлі Воттс, Мік Джеггер, Білл Ваймен

«Rolling Stones» в 1963 році (зліва направо) – Єн Стюарт, Кіт Річардз, Брайан Джонс, Чарлі Воттс, Мік Джеггер, Білл Ваймен
У серпні 1962 році на зміну Тоні Чепмену прийшов Чарлі Воттс і у групи з’явився постійний менеджер Ендрю Олдхем, який вирішив надати своїм підопічним імідж хуліганів на противагу “чистеньким” The Beatles. Наступного року за наполяганням Олдхема із групи був витіснений клавішник Стюарт, як такий, що візуально контрастував із рештою членами групи, а басиста Діка Тейлора змінив Білл Вайиен. У червні 1963 року на студії Decca Records «Rolling Stones» записали свій перший сингл з кавер-версією пісні Чака Беррі «Come On».
16 квітня 1964 року був випущений перший дебютний альбом групи «The Rolling Stones», який вийшов на першу позицію в UK Albums Chart і, після перевидання у США, на 11 місце в в американському Billboard 200. Це дало можливість провести успішні гастролі в США, заживши слави концертних хуліганів, на виступах яких постійно травлялись бійки і дебоші, і почати записувати власні композиції. Сингл «Tell Me» червня 1964 року став першим із серії хітів Джаггера – Річардса: «(I Can’t Get No) Satisfaction», «Get Off of My Cloud», «19th Nervous Breakdown», «As Tears Go By», «Have You Seen Your Mother, Baby, Standing in the Shadow?». У 1966 році «Rolling Stones» випустили альбом «Aftermath», в якому вперше були відсутні кавер-версії.
У 1968 році вийшов сьомий студійник «Beggars Banquet». Він був зразу ж оголошений музичною пресою шедевром і засвідчив завершення епохи Брайан Джонс, який був основним генератором музичних ідей «Rolling Stones». Через пристрасть до наркотиків та особистого конфлікту з Джаггером і Річардзом Джонс залишив групу 9 червня 1969 року, а 3 липня він був знайдений мертвим у себе в домі. На цей час в «Rolling Stones» уже грав новий гітарист Мік Тейлор, якого в 1976 році змінив Рон Вуд. З 1993 року «Rolling Stones» виступають у складі Мік Джеггер, Кіт Річардз, Рон Вуд і Чарлі Воттс.
У новому складі група записала ряд вдалих і не дуже альбомів, активно гастролювала, встановши ряд рекордів прибутковості – зокрема світове турне з концертом «Bridges to Babylon» зібрало 500 млн доларів. Всього на 2013 рік 21 сингл групи входив у першу десятку чартів в Старому і Новому світі, у Великій Британії було випущено 23 студійних і 8 концертних альбомів (в США — 24 і 9, відповідно) загальним тиражем понад 250 мільйонів примірників і «Rolling Stones» й досі вважаються однією з науспішніших і найвпливовіших груп в історії року.
У 1989 «Rolling Stones» були включені до Зали слави рок-н-ролу, а в 2004 році зайняли четверте місце в списку 50 найвидатніших виконавців усіх часів за версією журналу «Rolling Stone». За останні 30 років жоден рейтинг найвизначніших творів рок-н-ролу не обходиться без таких альбомів групи, як «Beggars Banquet», «Let It Bleed», «Sticky Fingers», «Exile On Main Street», а пісня «Satisfaction» стала міжнародно впізнаваним символом «Rolling Stones».
Цей день в історії: http://www.jnsm.com.ua

Залишити коментар