Суспільство

В кількох школах області впроваджуватиметься новий стандарт навчання

До початку нового навчального року залишилося всього два дні. Вже незабаром учні та студенти сядуть за парти. Які новації чекають на них?

У чотирьох закарпатських школах впроваджуватиметься новий освітній стандарт.
Першого вересня за парти в 665-ти школах області сядуть понад 160 тисяч учнів, серед яких 17 з половиною тисяч складають першокласники. У цьому навчальному році чотири середні школи області – Ужгородська № 8, Ганичівська на Тячівщині, Чинадіївська на Мукачівщині та Міжгірська школа № 1 – є експериментальними (загалом в Україні таких шкіл близько сотні). Першокласників в цих школах вчитимуть за новими стандартами – сучасним підходом до викладання та вивчення предметів. Тож 216 учнів першого класу та вісім педагогів стануть учасниками реалізації нового стандарту реформи “Нова українська школа”, яку в наступному навчальному році планують запровадити у всіх школах держави. Про це під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА повідомила директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова.

З першого вересня діти з інтелектуальними порушеннями помірного та тяжкого ступеня зможуть отримувати освітні послуги з урахуванням своїх можливостей, адже невід’ємною складовою нової української школи стає інклюзивна освіта. Її завдання – сприяти соціалізації дітей з особливими потребами, надати їм рівні можливості у здобутті освіти.  Для цього у містах та районах мають створити інклюзивно-ресурсні центри, покликані надавати психолого-педагогічну допомогу та забезпечувати системний кваліфікований супровід у навчанні дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18-ти років.

Крім того, відбулася модернізація навчальних програм для учнів 5 – 9 класів. Крім того, для дев’ятикласників новий навчальний рік починається з новими підручниками, які повинні надійти в область вже найближчим часом.

Наразі в області працюють і над передачею майнових комплексів професійно-технічних навчальних закладів з державної у комунальну власність, адже фінансуються вони з обласного бюджету (а також три з бюджету Ужгорода). Вже оформлено відповідні документи на передачу 11-ти ПТНЗ. Серед найближчих планів у цій сфері – створення навчально-практичних центрів на базі Хустського професійного ліцею за професією “Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування” та Хустського професійного ліцею сфери послуг за професією “Швачка”. На це з державного бюджету виділено 628 тисяч та  330 тисяч гривень відповідно.

З обласного бюджету на проведення ремонту приміщень виділено понад півтора мільйона гривень. Робітничі професії у 16 професійно-технічних навчальних закладах у цьому навчальному році здобуватимуть біля 7 тисяч учнів.