Суспільство

В кращих аристократичних традиціях: цікаві факти про чай

Синоптики прогнозують похолодання. Але і зараз на вулиці не так вже і тепло. Погода явно не сприяє тривалим прогулянкам. Проте є чудова нагода зібратися в колі рідних і близьких та випити чашку (та ще й не одну!) запашного чаю.

Цей напій люди вживають щодня. Колись у Сирії висушене чайне листя використовували як валюту, а торговці обмінювали якісний чай на прянощі чи дорогоцінні тканини.

Сьогодні у світі відзначають День чаю. Тож, з цієї нагоди Український інтерес” підготував 7 цікавих фактів про напій:

  1. За китайською легендою, чай винайшов імператор Шен Нонг у 2737 році до нашої ери. Під час подорожі слуги скип’ятили імператору воду, щоб її очистити, і в посудину з кип’ятком випадково впали декілька листочків чаю. Напій так сподобався Шен Нонгу, що згодом став національною гордістю.
  2. Колись у чашку перед чаєм наливали невелику кількість молока. Це робили для того, щоб захистити тоненький та крихкий фарфор. Сьогодні мало хто п’є чай з тендітних фарфорових чашок, а от традиція пити чай з молоком залишилась.
  3. Чайний пакетик винайшов у 1904 році підприємець із Нью-Йорка Томас Салліван. Він з’ясував, що доставляти чай в металевих банках дорого. Тому спробував зберігати його у шовкових пакетах. Один його клієнт випадково впустив пакетик у воду. Спробував – з’ясувалося, напій зберіг свій смак. Пізніше шовк замінили на дешеві матеріали.
  4. Найдорожчим чаєм у світі вважають китайський чай Та Хун Пао. Для його виробництва листя збирають усього з 6 кущів, яким близько 350 років. Щороку виробляють всього півкілограма цього чаю.
  5. Гадати можна не тільки на каві. Знання про чайні таїнства називають тассеологією або тасеографією.
  6. У зеленому чаї міститься на 50% більше вітаміну C, ніж у чорному чаї.
  7. Щодня у світі люди випивають три мільярди чашок чаю.

Залишити коментар