Культура

В Києві презентують повну версію фільму “Небувалий похід”

Одразу дві масштабні події відбуваються в столиці.

11-12 травня в Києві відбудеться фестиваль архівного кіно та сучасної музики «Німі ночі», де представлять фільми 1920-1930-х років. Всі покази проходитимуть у стінах Національного центру Олександра Довженка.

«Це єдиний в Україні та найбільший у Східній Європі фестиваль німого кіно, – говорить кінознавець Довженко-Центру Олександр Телюк. – Географічно найближчим подібним заходом є російський фестиваль в Білих Стовпах, найвідомішим – щорічні форуми в Болоньї та Порденоне. Акцент такі фестивалі найчастіше роблять на новому прочитанні класичних творів кіно або ж презентації віднайдених чи відреставрованих шедеврів. Родзинкою «Німих ночей» є спеціально підготовлений музичний супровід для німих стрічок від сучасних композиторів і  музикантів».

Учасниками фестивалю стали одеські музиканти Андрій Показ та Яків Тарунцов, які озвучать історичний бойовик «Тарас Трясило», створений за мотивами віршованого роману Володимира Сосюри. «Цей фільм довгий час зберігався у фондах Французької синематеки на 16-міліметровій плівці під іншою назвою та хибним іменем режисера – Пудовкін. Справжній постановник фільму «Тарас Трясило» – Петро Чардинін – багато працював в кіно ще в дорадянську добу, а в українському кіно 1920-х він мав амплуа майстра масштабних пригодницьких фільмів», – розповідає Олександр Телюк.

Супровід для другого українського фільму – «Небувалий похід» режисера Міхаїла Кауфмана, брата Дзиґи Вертова – написав композитор Антон Байбаков.

У програмі «Німих ночей» три зарубіжні картини, серед яких – китайська психологічна стрічка «Богиня» Юнгана У, музику для якої створив відомий андеграундний акордеоніст з Білорусі Єгор Забєлов, і канонічний фільм французького авангарду 1920-х «Антракт» режисера Рене Клера, який йтиме в живому супроводі проекту Дмитра Радзецького Supremus і оркестру Armonia Ludus з грузинським диригентом Міхейлом Менабде.

Фестиваль «Німі ночі» вперше проходить у Києві. Раніше він проходив на території морського вокзалу в Одесі, де покази проводили просто неба.

http://cultprostir.ua