Економіка

В Києві презентувала результати “Щорічної оцінки ділового клімату в Україні 2016” (ВІДЕО)

Таке дослідження проводилося і в 2015 році. Не може не радувати те, що в порівнянні з попереднім роком помітна позитивна динаміка.

«Індекс ділового клімату», дорівнює  «+0,06» за шкалою від -1 до +1. Він зріс на 5 пунктів, порівняно з 2015 роком, коли його значення становило «+0,01». Основні складники індексу: очікування та оцінка підприємцями поточної ситуації, плани розвитку бізнесу на наступні 2 роки. «Результати нашого дослідження свідчать, що оцінки стану ділового середовища покращились, а  оптимізм МІСП щодо найближчих планів зріс. Разом із цим, «темпи зростання» оптимізму щодо дворічних планів дещо зменшилися порівняно до минулого, а це свідчить, що часу на «відкладання» реформ  «на потім» не залишилось», наголосила Оксана Кузяків, координатор аналітичного компоненту Програми USAID ЛЕВ та виконавчий директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

В середньому, 27  тис. 412 грн. у 2016 році витрачали малі та середні підприємства в Україні аби вести бізнес легально. Саме стільки складає вартість дотримання регуляторних вимог МСП України. У 2015 році цей показник був вищим – 29 тис. 761 грн., у першу чергу внаслідок витрат, з якими стикалися МСП під час перевірок. «При тому, що у 2016 році зменшилася середня «вартість регулювання», зменшився і середній розмір підприємств. Виходить, що регуляторний тягар в перерахунку на 1 працюючого в Україні дещо зріс», – пояснює Вікторія Беспалько, експерт Програми USAID ЛЕВ та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Проведене опитування також дозволяє описати сектор МСП в Україні, зрозуміти його структуру та скласти так званий «портрет» цього бізнесу. Зокрема, результати опитування показують, що на кожну жінку-керівника підприємства припадає три чоловіки, а ФОПи молодші за керівників підприємств-юридичних осіб на 8 років: середній вік ФОП складає 39 років, а керівника підприємства – 47 років. «За даними опитування, в середньому одне опитане підприємство звільнило двох працівників протягом останніх двох років, зазначила експерт Програми USAID ЛЕВ таІнституту економічних досліджень та політичних консультаційІрина Федець. – Але рік тому середня цифра складала мінус п’ять працівників. Отже, підприємства продовжують скорочувати персонал, але вже меншими темпами».

В опитуванні  взяли участь 1 тисяча 851представників секторуМСП, які дали оцінку поточного ділового середовища в Україні, визначили основні проблеми бізнесу, а також реформи, яких підприємці очікують від держави. Дослідження ABCA проводиться щорічно та має на меті відслідкувати динаміку.

USAID Україна