Суспільство

В Закарпатській обласній дитячій лікарні з’явилося нове обладнання (ФОТО)

З 9 березня до 9 квітня 2017 року проходила ХIІ акція Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця». ВБФ збирав кошти для дітей з вадами зору.  Закарпаттю вдалося з допомогою волонтерів назбирати 282 899,43 гривень. За кількістю зібраних коштів область посіла третє місце.  

Хоч сума в нас час є незначною, однак за ці гроші вдалося закупити декілька одиниць необхідного обладнання для лікування дітей із вадами зору в Закарпатську обласну дитячу лікарню м. Мукачево.

Діагностичне обладнання

Авторефрактометр НRK-7000 HUVITZ – 1шт.

Авторефрактометр є необхідною умовою правильної постановки діагнозу перед операцією і гарного підбору очкової або контактної корекції. Це прилад, що визначає об’єктивну рефракцію ока. При необхідності, всі дані можуть бути роздруковані на вбудованому термопринтері. Результати видають як на руки пацієнтові, так і зберігають в електронну картку пацієнта. До цього в лікарні діагностику зору проводили за допомогою зворотного офтальмоскопа, спеціальних лінійок та лампи, від тепер – користуватимуться авторефрактометром.

Щільова лампа LS-3 – 1 шт.

Стіл для Щільової лампи – 1 шт.

З допомогою цього приладу лікар може детально дослідити структуру ока, виявити найдрібніші зміни в оці, дрібні сторонні тіла і визначити глибину розташування патологічного процесу. Щільова лампа закуплена разом зі зручним столиком на колесах, висоту якого можна регулювати.

«Ми щаслива нація, бо можемо радіти таким елементарним речам)) Приємно, що не дивлячись на ситуацію, яка склалася на сьогоднішній день, ми рухаємося вперед. Сьогодні – це обладнання для лікування та діагностики, завтра – наступним кроком, можливо, будуть більш високі технології для того, щоб проводити сучасні оперативні втручання, або не менш важлива реабілітація для діток. Думаю, що ми робимо велику справу, – зазначає головний лікар Закарпатської обласної дитячої лікарні м. Мукачево Роман Шніцер. –  Якщо дивитися на цей зріс суспільства, рівень життя людей та динаміку цих коштів, приходимо до висновку, що, як правило, благодійниками виступають люди, котрі здатні поділитися останнім. Це накладає відбиток великої відповідальності і використання закупленого обладнання може бути тільки максимально ефективним із величезною користю для наших маленьких пацієнтів. Закарпаття за збором коштів у трійці лідерів багато років поспіль. Кожен хоче зробити свій маленький вклад для того, щоб бути більш впевненим у завтрашньому дні, а насамперед – у наданні медичної допомоги для дітей».

Лікувальне обладнання

Апарат для динамічної офтальмохромотерапії «Радуга» – 2 шт.

Використовують для світлолікування широких різновидів офтальмологічних хвороб.

Апарат «Ручеек» для тренування акомодації – 2 шт.

Використовується для лікування та стабілізації міопічного процесу, для развитку аккомодації, для стимуляції та тренування зору при амблиопії, гиперметропії, астигматизмі, пресбиопії. Апарат може  эфективно використовуватися для зняття спазму акомодації і профілактики короткозорості у детей при збільшенні зорових навантажень.

«На кожне обладнання клеїться символ акції – сердечко. У кабінетах знаходяться сертифікати з переліком закупленого обладнання і самі прилади. Кожна людина може побачити, що колись вона долучилася до цієї акції, а зараз вже є можливість продіагностувати та пролікувати свою дитину, – пояснює голова Правління Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Яна Сидор. – Думаю, рівень благодійності зростає і те, що фонд показує прозору звітність, цьому сприяє. «Серце до серця» завжди звітується, що є не менш важливим. Наша команда ВБФ щороку розвивається. Кожен вибирає свій шлях допомоги іншим. Людина, що є по життю активна, збільшує свої знання, розвиває їх та з радістю передає іншим. У кожного є вільний час, частинку з якого можна приділити благородній справі».

ХІІІ акція «Серце до серця» стартуватиме уже весною. Коли і скільки тижнів триватиме та для якої категорії діток збиратимуть кошти – організатори обіцяють повідомити трішки пізніше.

Карпатський оглядач