Суспільство

В електронній системі охорони здоров’я зареєстровано понад мільон декларацій

Багато це чи мало – судіть самі. хоча враховуючи темпи збільшення їх кількості, цей компонент медичної реформи знаходить позитивний відгук в суспільстві.

На третій тиждень кампанії “Лікар для кожної сім’ї” в електронній системі охорони здоров’я зареєстровано 1 191 313 декларацій. За кількістю підписаних декларацій лідером є столиця з 157 тисячами декларацій. На другому місці Харківська область (134 889 декларацій), на третьому — Вінницька область (116 683 декларацій), на четвертому — Донецька область — понад 116 тисяч декларацій і на п’ятому місці — Дніпропетровська область (98 024 декларацій). Кількість підписаних декларацій залежить не тільки від активності пацієнтів, а й від чисельності населення та кількості закладів, що вже підключені до електронної системи та розпочали підписання декларацій.

73% пацієнтів, які підписали декларації, обирають сімейних лікарів. Саме сімейних лікарів у системі зареєстровано найбільше — 11 822 спеціалістів. Загалом підписувати декларації можуть уже понад 18 тисяч лікарів.

До системи “Електронне здоров’я” станом на 20 квітня підключено 1 031 комунальний заклад, який надає первинну медичну допомогу, і щодня приєднуються нові. Забезпечити заклади первинної медичної допомоги підключенням до інтернету, комп’ютерами та принтерами для приєднання до електронної системи охорони здоров’я та папером для підписання декларацій має місцева влада.

Кінцевого терміну підписання декларацій немає, але по всій країні українці активно цікавляться кампанією “Лікар для кожної сім’ї”. Щодня МОЗ отримує зворотній зв’язок щодо досвіду підписання декларацій від пацієнтів та лікарів з різних куточків країни.

Міністерство охорони здоров’я України продовжує стежити за тим, як підписують декларації у кожній області.