Eros Pista

Від ями до ями: як виглядає дорога в районі Долини нарцисів (ФОТО-/ВІДЕОРЕПОРТАЖ)

Виявляється, повернутися в минуле не так вже важко, як здається на перший погляд. Щоправда, в такій мандрівці ви наврядчи зустрінете людей, які жили 50 чи 100 років тому. А от зрозуміти, чому наші пращури прожили все життя і ніколи не залишали рідне село, цілком можливо.

Мова йтиме про дороги.Шлях до невеликого села Копашново. що в Хустському районі, нагадує тропинку, якою колись пересувалися упряжки з кіньми. Відстань від райцентру до згаданого села складає близько 20 кілометрів, але здолати її за 20-25 хвилин ніяк не вдасться.

Хоча не можна сказати, що дороги тут ніколи не було. Якийсь асфальт прокладали років так 30 тому (а може й більше?). Однак дощі та зростання кількості транспорту та інші фактори поступово перетворили дорожнє покриття на шматки, які лише віддалено нагадують наявність тут траси в минулому.

Водії змушені зменшувати швидкість, виїжджати на зустрічну смугу або взагалі їхати “змійкою”.  Мабуть, так само тут пересуваються місцеві жителі та рейсові автобуси.

Виникає закономірне питання: а який вихід з цієї ситуації? Є кілька варіантів:

  • звернення до влади (і не лише на рівні цього села) з проханням виділити гроші на капітальний ремонт цієї ділянки та
  • зробити дорогу самотужки. В такому разі, місцевим жителям доведеться витратити значну суму грошей.

Який би сценарій не обрали люди, це краще, ніж сидіти та спостерігати, як водії проходять тест на вміння долати небезпеку на дорогах. І хто знає, можливо саме після ремонту потік туристів сюди зросте. Адже на шляху до Копашнова лежить відоме далеко за межами Закарпаття село Іза, Долина нарцисів та багато інших об’єктів, куди радо завітають як місцеві жителі, так і приїжджі.

Карпатський Оглядач