Суспільство

Плетіння віночків, хороводи та стрибки через вогнище – в Ужгороді відсвяткували Купала (ФОТО)

23 червня на березі Ужа (вниз від філармонії) в Ужгороді святкували Купала. Розпочалася програма о 19-ій і тривала до 22:00.

«2018 – рік традиції. Ми перенесли святкування із 7 липня на 23 червня. Це показує давні українські традиції, адже за старим календарем саме цього числа відзначали Купала. На Закарпатті його святкування не було популярним. Це дійство більш характерне для центральної та східної України», – розповідає  Наталія Сентимрей, представник ГО «Наше місто – рідний дім».

Дівчина уже четвертий рік поспіль організовує святкування Купала. 2015-ий відзначився театралізованим дійством: на свято прибули Водяники та Відьми, а головною подією торжества 2016-го стало справжнє весілля. Минулорічне Купала запам’яталося стрибками через вогнище та цікавим фаєр-шоу.

Хоч і погода була дощовитою, однак свято відбулося. Учасникам вдалося відтворити традиційні для цього свята ритуали та обряди. У день Купала дівчата сплели віночки і пускали їх на воду. Згодом всі водили хоровод, стрибали через вогнище, ходили по розпеченому вугілля та слухали виступи колективу театру «Шарж».

Організаторами свята є : ГО “Наше місто – рідний дім”, Спілка козацьких організацій м. Ужгорода. Дійство відбудеться за підтримки Ужгородської міської ради.

Карпатський оглядач