Суспільство

Від вчителя до директора школи: як працюється наймолодшому керівнику освітнього закладу в Україні? (ФОТО)

Нерідко доводиться чути про те, що молоді фахівці не бажають йти працювати в школу. Однак існує чимало надихаючих прикладів, коли вчитель не лише любить свою роботу, а й дуже швидко досягає певних кар’єрних висот.

Віталій Мошенець – один з наймолодших директорів шкіл в Україні. У свої 25 хлопець керує Драбівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів Набутівської ОТГ, що на Черкащині. До обрання на цю посаду Віталій пропрацював 6 років вчителем фізичної культури. А у минулому році посів друге місце у районі серед найкращих педагогів.

“Мій батько також вчитель фізичної культури. Змалечку він був для мене взірцем. Тому після закінчення школи я вступив до Корсунь-Шевченківського педагогічного училища на трудове навчання і креслення. Коли пішов на практику, точно зрозумів, що педагогіка – це моє. Кожен урок для мене – це насолода. Потім вступив ще до Переяслав-Хмельницького університету на вчителя фізичної культури та географії. Водночас почав працювати у Драбівському НВК. Навчання закінчив у 2016 році, а вже у листопаді 2017 став директором школи. Тоді мені було 24 роки”.

Віталій Олександрович зазначає, що не готувався до такої відповідальної посади. Висунути його кандидатуру вирішив колектив. Із 16 педагогів школи більше ніхто документів на посаду директора не подавав.

“Усі вчителі мене підтримували, хвилювалися. І раділи разом зі мною, коли я виграв конкурс. Ніхто не казав, що через молодий вік не впораюся. Навпаки вірили у мене”, – каже хлопець.

Поважають молодого керівника не лише педагоги, а й учні. Їх нині у школі 63. Авторитет серед них хлопець отримав ще тоді, коли почав викладати фізкультуру. Тепер він для них не просто учитель, а й найкращий друг.

“Мої учні дуже люблять фізкультуру. Я кожну вправу роблю разом з ними, допомагаю, показую власний приклад. І їм це подобається. Я не змушую їх, а викликаю бажання робити щось. До кожної дитини намагаюся знайти підхід, щоб навчання для неї було цікавим. Що стосується дисципліни, то з цим проблем у нас ніколи не було. Школярі поважають мене. Вони навіть бояться проходити по коридору, коли директор іде (посміхається – ред.)”, – розповідає Віталій.

Щодо розвитку школи, у молодого керівника багато амбітних планів. Віталій переконаний, що навчати дітей потрібно інноваційно. Тому вже з наступного року у навчальному закладі має намір реалізувати науково-педагогічний проект “Інтелект України”. Він передбачає оплату батьками щомісячного внеску на матеріально-технічну базу. І батькам це подобається, адже так діти зможуть навчатися за сучасними методиками.

“Це велике досягнення, бо відкрити у сільській школі клас рівня гімназії – це важливо. І вже зараз починають телефонувати батьки дітей з інших шкіл, щоб віддати їх на навчання до нашого закладу. Це дуже приємно для мене. А проект “Інтелект України”, на мою думку, дасть дітям те, що їм буде ближче і простіше. До навчання залучатиметься усе, що їм цікаво. Це і телебачення, й інтернет. Бо сучасних дітей уже важче навчити лише книжкою і зошитом. Загалом, планів у мене ще багато. Ідемо в ногу з часом. Дуже б хотілося ще на базі навчального закладу зробити спортивну школу”.

Віталій Мошенець впевнений, що спільними зусиллями з учителями всі задуми будуть втілені у життя. А про Драбівську школу, як одну з найкращих, говоритимуть не лише у Набутівській громаді, а й по всій Україні.

Український інтерес