Суспільство

Відтепер процес надання компослуг регулюватиметься спеціальним законом

Днями Верховна Рада України прийняла Закон “Про житлово-комунальні послуги”, який розмежовує обов’язки та права споживачів та надавачів цих послуг. Це стало першим важливим кроком до можливості мешканців багатоповерхових будинків впливати на якість та ціну отриманих послуг.

Закон регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання послуг з управління багатоквартирним будинком, теплопостачання, водопостачання, вивезення сміття, розподілу газу та електроенергії. Також встановлюється порядок укладання споживачем договору на отримання всіх цих послуг. Водночас надавачі ЖКП будуть нести відповідальність за неналежне виконання свої обов’язки згідно цього договору.

Вводиться зобов’язання постачальників комунальних послуг повідомляти споживачам про наміри змінити ціни/тарифи та пояснити,чому це відбувається.

Мешканці будинку отримають право на зменшення розміру плати за ЖКП у разі їх ненадання, надання в неповному обсязі або їх низьку якість. Споживач має право не оплачувати вартість комунальних послуг (крім опалення), якщо він тимчасово відсутній у приміщенні та не користується ними. Мова йде про період понад 30 календарних днів.

Даний закон є одним з ключових нормативно-правових актів, необхідних для проведення реформи енергоефективності. У черні цього року були прийняті такі закони: “Про енергоефективність будівель”, “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, “Про Фонд енергоефективності”.

Урядовий портал

Залишити коментар