Суспільство

Відтепер безпілотники можуть доставляти вантажі без сторонньої допомоги (ВІДЕО)

Відповідна доповідь буде представлена в ході роботи конференції ICRA 2017.

Спільна робота малих безпілотників важлива для самих різних завдань. При масштабних операціях – наприклад, при розвідці місцевості з повітря, – достатню точність забезпечує позиціонування за допомогою супутникової навігації, однак якщо мова йде про спільну роботу в обмеженому просторі, то найчастіше потрібна система, яка дозволяє дронам орієнтуватися з точністю до декількох сантиметрів або навіть міліметрів . Як правило, для таких цілей будують спеціальні дрон-арени із зовнішньою системою управління і позиціонування з додатковими датчиками і рапідними камерами. Раніше подібна система, наприклад, використовувалася для випробувань однороторного асиметричного дрона і для побудови мотузяної переправи за допомогою квадрокоптера.

Незважаючи на високу ефективність зовнішніх систем позиціонування в лабораторних умовах, вони обмежують використання наявних напрацювань у майбутньому. Для того, щоб зробити мультикоптери максимально незалежними, інженери з Цюріхського університету розробили метод взаємного орієнтування мультикоптеру за допомогою бортової камери. Для демонстрації працездатності свого методу інженери продемонстрували спільну транспортування вантажу двома дронамі. В рамках проведених випробувань авторам роботи вдалося добитися спільної роботи безпілотників при прискоренні до 0,5 м / с ².

У парі безпілотників один виступає в якості ведучого, а інший в якості веденого. При цьому ведучий безпілотник задає напрямок, швидкість і висоту польоту, а завдання другого безпілотника полягає в тому, щоб підтримувати необхідне положення в просторі щодо ведучого. Оскільки основна концепція системи полягає в незалежності від зовнішніх систем позиціонування, то всі необхідні дані безпілотники збирають самостійно і не спілкуються один з одним. Взаємне орієнтування відбувається лише за допомогою спеціальної візуальної мітки, закріпленої на рамі ведучого безпілотника – ведений квадрокоптер орієнтується по ній за допомогою власної камери.

Раніше в рамках подібної концепції “відв’язування” управління квадрокоптера від системи зовнішнього позиціонування дрон навчили виконувати агресивні маневри, отримуючи свідчення з камери, гіроскопа і акселерометра.

ailabRPG