Суспільство

Відомо ім’я нового кавалера Ордена Марії-Терезії

Сьогодні, 2 травня, в Ужгороді відбулася традиційна церемонія вручення Ордена Марії-Терезії. Подія проходила в однойменному сквері, який знаходиться навпроти Ужгородського греко-католицького Кафедрального Собору. Цю почесну нагороду може отримати закарпатець, котрий зробив вагомий внесок у розвиток краю.

Церемоніал нагородження Орденом Марії-Терезії відбувся за участі високоповажних нащадків королівського роду Габсбургів – Шандора та Герти-Маргарет Габсбург-Лотрінген.

4 кавалером Ордену Марії Терезії став відомий історик, археолог, дослідник Невицького замку Олександр Дзембас. Науковець понад 20 років працює на базі Невицького, проводить археологічні волонтерські табори та саме він відкрив усі сенсації цієї пам’ятки.

«Дякую, що звернули увагу і на цю сторінку суспільного життя Закарпаття. Яскрава, бурхлива, деколи суперечлива, але надзвичайно цікава історія нашого краю. Єдиним мовчазним свідком минулих подій є пам’ятки історії і культури Закарпаття. Усі свої зусилля ми спрямували якраз на цю ланку роботи. Хочу наголосити – отриману нагороду оцінюю не як власну, а як заслугу 5 тисяч волонтерів Закарпаття і всього світу, що працювали у лавах нашої експедиції», – наголосив під час промови 4 кавалер Ордену Марії-Терезії, історик, археолог, дослідник Невицького замку Олександр Дзембас.

Першим кавалером Ордена в 2015 році стала керівник визнаної світом студії сучасного танцю «Бліц» Олена Камінська. В 2016 році Орденом відзначили Валентина Штефаня –відомого ужгородського кондитера та шоколатьє. У 2017 році кавалером Ордена став Генеральний директор знаної у всьому світі компанії ТОВ «Фішер-Мукачево» Василь Рябич.

Карпатський оглядач