Суспільство

Відбулося перше засідання оновленого Закарпатського обласного комітету доступності (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Якщо пройтися Ужгородом, то можна побачити, що в багатьох місцях ведуться ремонтні роботи: міняють дорожнє полотно, реконструюють будівлі, облаштовують автобусні зупинки тощо. Такі роботи нерідко доставляють незручності водіям та пішоходам, в т.ч. і людям з інвалідністю.

Не так давно ми писали про те, наскільки доступним є обласний центр Закарпаття для таких людей. Тепер питання доступності, але вже в масштабах Закарпаття, підняли на засіданні обласного комітету доступності, до складу якого входять представники облдержадміністрації, Фонду соціального захисту інвалідів, профільних громадських організацій.

Оскільки протягом кількох років комітет не функціонував, то під час сьогоднішнього засідання його члени підняли одразу кілька актуальних питань.

В першу чергу, це стан дорожньої інфраструктури, облаштування автобусних зупинок, під’їздів до об’єктів громадського користування. Члени Комітету наголосили, що нерідко ці проблеми існують в сукупності, що завдає чимало клопоту людям з інвалідністю. Натомість, в окремих районах області ситуацію намагаються змінювати в кращий бік. Так, в центрі Мукачева спуски з тротуарів майже цілком пристосовані для пересування маломобільних груп населення.

Друга проблема – це недостатнє фінансування та перерозподіл повноважень між органами влади, що частково обмежує можливість долучати до процесу обстеження об’єктів, які здаються в експлуатацію, осіб з інвалідністю.

Присутні також не обійшли увагою стан будівель, в яких знаходяться лікарні, поліклініки, аптеки, органи соціального захисту населення тощо. Більшість з них потребують переобладнання відповідного до чинних державних будівельних норм (ДБН).

Однак для того, щоб оцінити весь масштаб існуючих проблем, визначити об’єкти, приведення яких у відповідність до ДБН не потребує значних фінансових та часових затрат, а також для визначення пріоритетних об’єктів в масштабах області, потрібно провести комплексний моніторинг в межах області. Тому було прийняте рішення сформувати робочу групу, до складу якої увійдуть представники обласного комітету доступності, та спільно з представниками тих закладів, на базі яких здійснюватиметься їх перевірка, оцінити стан будівель та прилеглої території.

Перед цим на основі вже наявних даних представники Закарпатського обласного товариства інвалідів ВОІ СОІУ та Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації “Вибір” підготують аналітичну довідку на основі моніторингу об’єктів громадського користування в різних районах області, що здійснювався громадськими активістами в попередні роки.

Залишити коментар