Суспільство

Вступ-2017: популярні спеціальності та розподіл бюджетних місць між ВНЗ

Цьогорічна вступна кампанія відзначилася кількома нововведеннями, серед яких найбільш пам’ятним став розподіл кількості бюджетних місць.

Популярніші виші отримуватимуть більше державне замовлення.

“Сьогодні вступне середовище є конкурентним. Це конкуренція і вступників, і вищих навчальних закладів. Для вступника важливо скласти ЗНО з якомога кращими результатами, а для ВНЗ дуже важливо грамотно і правильно спланувати вступну кампанію”, – розповідає DW директор департаменту вищої освіти міністерства освіти та науки України Олег Шаров.

Результатом “широкого конкурсу” стало те, що регіональні ВНЗ втратили бюджетні місця на користь таких потужних університетських центрів, як Київ, Львів чи Харків. На думку експертів, в Україні нову систему варто зберегти хоча б ще на кілька років, адже вона дає можливість скоротити кількість університетів.

Держава вже реагує на зменшення чисельності вступників. Обсяги держзамовлення цього року вже скоротили до 212 тисяч осіб, що на 20,7 відсотка менше, ніж торік.

“Скорочення пов’язане з тим, що в цьому році вперше не відбувається набір на освітньо-кваліфікаційний рівень “спеціаліст”, – розповідає DW директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки України Олег Шаров.

Однак згідно з постановою уряду, скорочення стосувалося переважно спеціальностей гуманітарного, соціального і правничого профілів. Натомість обсяги держзамовлення за спеціальностями технічого профілю дещо зросли.

Найпопулярнішими серед українських абітурієнтів спеціальностями все одно залишаються економіка, менеджмент, право, туризм, міжнародні відносини. Обсяг державного замовлення за цими спеціальностями щороку зменшується. Набір на популярні програми не зменшується за рахунок контрактників.

На думку експерта, держава мала би й надалі підтримувати держзамовленням такі галузі, як педагогіка, медицина, військова справа, публічне адміністрування, математика та статистика, біологія, природничі науки.

Made for minds