Суспільство

Вступив у силу Другий пакет законів «Чужих дітей не буває»

29 серпня набув чинності Другий пакет законів «Чужих дітей не буває». У законі передбачено збільшення розміру аліментів та накладання додаткових штрафних санкцій для боржників.

За нормами Другого пакету запроваджується 7 важливих змін та доповнень. Це, в першу чергу, встановлення штрафів за несплату аліментів: у разі несплати 1 року – 20% від суми заборгованості, 2 років – 30%, якщо борг перевищує 3 роки – 50%.

Окрім того, збільшено мінімальний розмір аліментів до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, посилено відповідальність за створення перешкод у спілкуванні з дитиною, запроваджено необхідність подавати довідку про відсутність заборгованості більше 6 місяців для претендентів на державні посади, скорочено термін, після якого запроваджуються обмеження першого пакету (з 6 до 4 місяців).

Зміни стосуються і процедури вивезення дитини за кордон без дозволу одного із батьків – боржника аліментів.

«Для того, щоб виїхати з дитиною за кордон терміном до 1 місяця без дозволу іншого з батьків потрібно тому, хто їде за кордон проінформувати іншого рекомендованим листом про тимчасовий виїзд дитини за межі України, вказати мету поїздки, державу і термін перебування за кордоном», – розповідає прес-секретар Чопського прикордонного загону Ольга Трачук.

При перетині кордону один з батьків має пред’явити рішення суду або висновок органів опіки про місце проживання дитини й обов’язково повернутися у термін до місяця, інакше нестиме адміністративну відповідальність, обов’язково також пред’явити довідку про те, що є заборгованість щодо аліментів.

Карпатський оглядач