Політика

ВРУ підтримала створення Фонду енергоефективності

Надзвичайно важливо, що запропоновані зміни та новації підтримує і ЄС.

8 червня Верховна Рада прийняла у другому читанні закон “Про Фонд енергоефективності”, яким передбачається створення державної установи, робота якої буде спрямована на підтримку та стимулювання ініціатив щодо впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів.

Фонд енергоефективності буде здійснювати часткове відшкодування витрат на реалізацію таких заходів:

• здійснення термомодернізації;

• впровадження ефективних систем моніторингу та управління;

• встановлення високоефективних опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання;

• інших заходів, здійснення яких забезпечує зменшення споживання енергоресурсів.

За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, створення Фонду енергоефективності дасть можливість зменшити витрати населення на модернізацію житлових будинків до 50%, а також, зняти бар’єри до зовнішньої підтримки і фінансування енергоефективності в Україні.

Створення Фонду має сприяти реалізації міжнародних зобов’язань України у сфері енергоефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю в рамках Паризької угоди, впровадження правових норм Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Також Геннадій Зубко зазначив, що Європейський Союз підтвердив свою готовність підтримувати фінансово наповнення Фонду енергоефективності.

Мінрегіон

Залишити коментар