Політика

ВРУ підтримала створення Фонду енергоефективності

Надзвичайно важливо, що запропоновані зміни та новації підтримує і ЄС.

8 червня Верховна Рада прийняла у другому читанні закон “Про Фонд енергоефективності”, яким передбачається створення державної установи, робота якої буде спрямована на підтримку та стимулювання ініціатив щодо впровадження заходів з енергоефективності та енергозбереження. За відповідне рішення проголосували 278 народних депутатів.

Фонд енергоефективності буде здійснювати часткове відшкодування витрат на реалізацію таких заходів:

• здійснення термомодернізації;

• впровадження ефективних систем моніторингу та управління;

• встановлення високоефективних опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання;

• інших заходів, здійснення яких забезпечує зменшення споживання енергоресурсів.

За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, створення Фонду енергоефективності дасть можливість зменшити витрати населення на модернізацію житлових будинків до 50%, а також, зняти бар’єри до зовнішньої підтримки і фінансування енергоефективності в Україні.

Створення Фонду має сприяти реалізації міжнародних зобов’язань України у сфері енергоефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю в рамках Паризької угоди, впровадження правових норм Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

Також Геннадій Зубко зазначив, що Європейський Союз підтвердив свою готовність підтримувати фінансово наповнення Фонду енергоефективності.

Мінрегіон