Суспільство

ВРУ прийняла закон, який дозволить знизити вартість комунальних послуг

В багатьох країнах вартість комунальних послуг складає значний відсоток від суми заробітної плати ти чи інших доходів. В платіжках українців цифри також вражають.

Вчора Верховна Рада прийняла Закон “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, який визначає засади та забезпечення комерційного, у тому числі розподільного, обліку комунальних послуг.

“Цим законом в країні запроваджується обов’язковий облік тепла і води. Завдяки обліку населення платитиме лише за спожиті ресурси, а не за нормами”, – коментує прийняття закону Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук. За його словами, облік дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності та сприятиме зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

Закон передбачає оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог, погодження з органами влади, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Водночас Закон забороняє приєднання будівель, які не оснащені вузлами комерційного обліку, до зовнішніх інженерних мереж.

Передбачається, що органи місцевого самоврядування, в рамках затверджених програм, можуть виділяти кошти з місцевих бюджетів на оснащення будівель вузлами розподільного обліку теплової енергії.