Політика

Впровадження адміністративної реформи випереджає ухвалення законодавства

Адміністративна реформа досі триває. Періодично ми чуємо про проведення виборів в об’єднаних громадах. 

Реформа місцевого самоврядування – це 413 нових об’єднаних територіальних громад з власними ресурсами та повноваженнями. Водночас децентралізація – чи не єдина реформа, імплементація якої йде попереду ухвалення законодавства. У лютому цього року парламент спромігся ухвалити один з пакетів децентралізаційних законів. Зокрема, було ухвалено законопроект щодо добровільного приєдання територіальних громад. На сьогодні вже близько 200 територіальних громад скористалися новими можливостями та прийняли рішення про приєднання до ОТГ.

Проте ухвалені закони – тільки частина кроків, які  необхідні для успішного продовження реформи. Що ж потрібно зробити, аби реформа місцевого самоврядування не повторила долю реформи поліції?

По-перше, професійна служба у органах місцевого самоврядування.

Ще один виклик – це фінансування об’єднаних територіальних громад. Саме законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)» забезпечує фінансування та можливість отримати прямі міжбюджетні відносини новоствореним громадам.

Важливо визнати міста обласного значення – спроможними громадами. У нових умовах центрами економічного розвитку є міста обласного значення. Міста мають тісні економічні, соціальні (особливо у сфері медицини) та політичні зв’язки з навколишніми громадами. А також варто розпочати реформу районів. Створені об’єднані територіальні громади, які отримують прямі міжбюджетні відносини, виходять також з-під управління району у питанні управління територією, установами та організаціями, наданні послуг.

 

Нагальною необхідністю є врегулювання питання розроблення документації з просторового планування для об’єднаних територіальних громад.

Новое время

Залишити коментар