Суспільство

Волонтеріат УжНУ провів перші збори в новому році (ФОТО)

Дозвілля – це не лише заняття спортом, знайомство з новинками кіно чи літератури або розмова з друзями за чашкою ароматної кави. Це також добрі справи, які можна робити для інших.

В цьому переконані представники Волонтеріатиу УжНУ, які провели свої перші в цьому році збори на початку нового семестру.

Минуло лише два місяці від моменту створення цього руху в стінах найбільшого вишу краю, а на рахунку його членів вже кілька проектів, спрямованих на допомогу дітям, людям похилого віку тощо.

“В нашій організації наразі є 90 членів – від студента до проректора, ми маємо офіційні сторінки у Фейсбуці та Інстаграмі. Також ми вже організували три поїздки до закладів інтернатного типу, допомогу малозебезпеченій матері та дитині, допомогу в організації двох благодійних забігів та заходів руху підтримки закарпатських військових. Ми розпочали співпрацю зі студентською організацією  AuraAcademica, долучилися до здачі крові під час загальноукраїнської акції «Ланцюг милосердя». В лютому та березні волонтери УжНУ планують відвідати заклади інтернатного типу у Великому Березному, Мукачеві та Виноградові”, – розповіла директорка Ресурсного центру зі сталого розвитку Ганна МЕЛЕГАНИЧ.

Попереду роботи ще більше! І перша зустріч в новому руці була присвячена саме плануванню діяльності.

На початку зустрічі про особливості волонтерської діяльності в сфері пробації розповів начальник філії Центру пробації в Закарпатській області Віталій МУРАЛЬ. Пробація є видом альтернативних покарань (являє собою  систему наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, а також передбачає виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі). В такій ситуації важлива допомога небайдужих людей.

“Волонтерська діяльність є дуже затребуваною для нас. Серед сфер, які потребують волонтерів є сприяння у здійсненні наглядових заходів, участі у проведенні виховної роботи, освітньої діяльності та психологічної роботи із суб’єктами пробації”, – зазначив Віталій МУРАЛЬ.

Так само підтримки з боку волонтерів потребують сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах, або належать до числа неблагополучних. Таких в Ужгороді, за статистикою міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, є 618 сімей. Директор центру Іван Фленько розповів про роботу центру та запросив волонтерів УжНУ долучитися до його роботи.

“Дуже важливим у роботі з неблагополучними сім’ями, в складних життєвих обставинах є психологічний фактор, необхідно підтримати допомогти емоційно людині у непростому періоді її життя” – наголосив директор Центру Іван ФЛЕНЬКО.

Безумовно, серед волонтерів знайдуться ті, хто полюбляє працювати з дітьми. Для них завжди знайдеться робота у родинному будинку сімейного типу “Моя нова сім’я”, вихованці якої мають опікунів, однак потребують допомоги в навчанні, організації дозвілля. На цьому наголосила директорка цього закладу Валентина ЧЕРВОНООКА.

Борці за збереження навколишнього середовища можуть долучитися до діяльності ГО “Закарпаття за чисте довкілля”, керівником якої є Володимир СУРАН.

Охочі стати координатором волонтерів на своїх факультетах можуть написати листа на електронну скриньку dev-center@uzhnu.edu.ua.

Карпатський Оглядач