Важливе Суспільство

Волонтеріат УжНУ або Як мрію перетворити в дію (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Активність студентів-ужнівців (як теперішніх, так і колишніх) нерідко вражає. Вони весь час щось проводять: то акції в рамках “16 днів проти насильства”, то допомагають безпритульним тваринам, то проводять різноманітні аукціони.

Цей перелік можна продовжувати нескінченно. І головне – все це вони роблять на волонтерських засадах! Але ж наскільки легше робити будь-яку справу, коли навколо тебе є багато однодумців. Саме тому в науковій колисці Закарпаття виникла ідея заснування Волонтеріату.

“Ця ідея виникла у студентів та викладачів нашого університету. Для того, щоб налагоджувати співпрацю між однодумцями, знайти таких однодумців, було прийняте рішення ініціювати ці збори, на яких обговорити напрямки майбутньої співпраці. Той запал, який в нас є, його потрібно зберегти”, – зазначила проректор Мирослава Олександрівна ЛЕНДЄЛ.

Створення волонтеріату схвалили і в Ужгородській міській раді, а також висловили готовність сприяти розвитку волонтерства в нашому мітсі.

“Зараз зі словом волонтер ми асоціюємо духовну силу і єдність заради надання допомоги тим, хто найбільше її потребує”, – наголосив заступник мера Ужгорода Олександр Павлович БІЛАК,

Обрання сьогоднішньої дати для проведення цієї важливої зустрічі не є випадковим. Оскільки саме 5 грудня відзначається Всесвітній день Волонтера.

“За різними даними, близько половини населення нашої планети в тій чи іншій мірі займалися чи продовжують займатися волонтерською діяльністю. Понад половина з цих людей займалися такою діяльністю в студентські роки. Тому цілком логічно, що саме університет має стати об’єднуючим майданчиком для волонтерів у різних сферах”, – поділилася директорка Центру зі сталого розвитку УжНУ Ганна Ігорівна МЕЛЕГАНИЧ.

Обирати, чому присвятити свій вільний час, можна дуже довго. Випускники університету, а нині відомі громадські діячі, представили багато цікавих проектів, над якими вони працюють та в реалізації яких потребують допомоги. Так, Василина МАРКО розповіла про діяльність Центру “Вибір”, співробітники та волонтери якого вже майже два десятиліття надають різного роду допомогу особам з інвалідністю, Вікторія ЖУЙКО – про діяльність Руху підтримки закарпатських військових, Іванна САБО – про діяльність Товариства Червоного Хреста на Закарпатті, Валентина МИТРОВЦІ поділилася досвідом роботи з внутрішньо переміщеними особами (відомий багатьом проект “Сокоти свій ВАРОШ”). Також досвідом роботи з безпритульними тваринами поділилася Наталія ДАНИЛЬЧЕНКО. Проекти, пов’язані з питаннями благоустрою не лише Ужгорода, а й цілого ряду міст нашої області, реалізує Закарпатське обласне товариство інвалідів, т.я. питання доступності стосуються широкого кола людей. На цьому наголосила Марина СТАШИНА-НЕЙМЕТ.

А оскільки до початку новорічно різдвяних свят залишилися лічені дні, то Павло ВЕЛИЧКО, як один з координаторів благодійного аукціону “Купи зустріч – подаруй дитині свято” закликав всіх долучитися до цієї ініціативи. До речі, до завершення аукціону залишилося всього 2 дні.

Учасники першої зустрічі Волонтеріату УжНУ  вітають нові ідеї, тому коло волонтерів лише розширюватиметься, а кількість проектів постійно зростатиме.

Не менш відомі і представники Волонтерського клубу, до якого входять переважно студенти кафедри соціології та соціальної роботи.

“Волонтерство допомагає розвивати навички комунікації, отримати досвід роботи в тій чи іншій галузі, а також сприяє змінам в суспільстві”, – ділиться голова Волонтерського клубу Ніна ТУРЯНИЦЯ.

Карпатський Оглядач