Суспільство

Владика Мілан вручив публіцистам премію імені Михайла Лучкая (ФОТО)

17 січня відбулася традиційна різдвяна зустріч керівництва Мукачівської греко-католицької єпархії з журналістами.

Очільник єпархії, владика Мілан, підсумував життя єпархії за минулий рік і розповів про плани на новий.

Премією Мукачівської греко-католицької єпархії імені М. Лучкая нагородили Романа Офіцинського за серію публікацій «Народні перекази Закарпаття» та посібника «Екскурсії Ужгородом», Михайла Приймича «Церковний живопис Закарпаття» та Володимира Мороза за історичну працю «Світильник віри: історія Боронявського монастиря на тлі епох».

«У царині духовності не так дуже багато є книг. Письменники вже декілька років отримують цю премію. Публікації, що показують духовність нашого краю, на жаль, мають маленькі тиражі, – розповідає під час зустрічі владика Мілан. – Інша проблема постає в тому, що багато талановитих осіб виїжджає жити за кордон. Зараз тікає немало інтелігенції, людей, котрі були би дуже корисними для нашого краю. На жаль, зараз вони працюють на невідповідних роботах за кордоном».

Премія Мукачівської греко-католицької єпархії була заснована у 2013 році і присуджується щодва роки. Лауреатами премії імені М.Лучкая вже стали краєзнавці Михайло Сирохман, Людвіг Філіп, Михайло Приймич, Олександр Гаврош.

Різдвяного настрою зустрічі надали колядування хору із села Дубрівка Ужгородського району та неформальне спілкування за горнятком кави.

Карпатський оглядач