Цей день в історії

Випуск першого автомобіля

Даний винахід суттєво полегшив та пришвидшив пересування людини. Однак до сучасного вигляду йому було ще дуже далеко.

Першим, хто створив “рухомий візок, який приводиться в дію водяною парою, що утворюється вогнем”, був французький військовий інженер Ніколя Куньо. Випробування  першого у світі транспортного самохідного засобу, пройшли в Парижі 22 квітня 1770 року, однак попри їх відносну успішність подальші роботи, які велись для потреб армії, були припинені

Справа виявилась досить прибутковою і у вільний час Бенц займався втіленням своєї давньої мрії – створенням безкінного екіпажу. Взявши за основу триколісний велосипед, він обладнав його одноциліндровим чотиритактним бензиновим двигуном потужністю 0,9 кінських сили власної конструкції з ланцюговою передачею. Патент на свій “Motorwagen” Карл Бенц отримав 29 січня 1886 року і на початку літа провів перші випробування на дорогах загального користування.

Після ряду удосконалень у 1887 році був створений «Motorwagen-3» з деревяними колесами, показаний на Всесвітній виставці в Парижі. Їх продаж було розпочато наступного року, завдяки чому “Motorwagen-3” вважається першим комерційно доступним автомобілем в історії. Після того, як Берта Бенц 5 серпня 1888 року здійснила рекордну для того часу поїздку на відстань 106 кілометрів, “Motorwagen-3” зазнав ще ряду удосконалень, і у 1889 році на Торговій ярмарці в Парижі Карл Бенц зумів продати 23 автомобілі.

До кінця XIX століття компанія “Benz & Cie” стала найбільшим автовиробником у світі і в 1899 році продала рекордних 572 автомобілі. Карлу Бенцу належить також першість у створенні двомісного автомобіля (модель “Вікторія»”, 1893 рік), першого вантажного автомобіля (1895 рік), першого горизонтально-опозитного двигуна (1896). У 1903 році, після того як керівництво компанії всупереч бажанню Бенца, залучило до створення нової моделі авто французьких інженерів, він відмовився від участі у будь-яких проектах, залишаючись директором компанії до її злиття з Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG) в 1926 році.

Цей день в історії