Цей день в історії

Випуск Адольфом Гітлером народного автомобіля

26 травня 1938 року у містечку Фаллерслебен канцлер Німеччини Адольф Гітлер особисто заклав перший камінь в заводську новобудову – майбутній автомобільний завод «Фольксваген». Сьогодні концерн Volkswagen AG входить у трійку найбільших автовиробників світу і випускає автомобілі Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Seat, MAN, Scania, Skoda, Porsche і Volkswagen.
8березня 1934 року на відкритті Міжнародної автомобільної виставки в Берліні Адольф Гітлер закликав до створення німецького автомобіля для широких верств населення – він мав бути економічним (до 7 літрів на 100 км), уміщати чотирьох людей (або двох дорослих і трьох дітей), розвивати швидкість 100 км/год і, головне, бути дешевшим 1000 рейхсмарок. Ця ідея була підказана Гітлеру автокоструктором Фердинандом Порше, з яким він зустрічався в 1933 році. Більшість автомобілевиробників не бачили можливості реалізувати поставлені задачі – основною перешкодою була верхня планка його вартості.
Менш, ніж через рік, 26 травня 1938 року, розпочалось будівництво заводу поблизу містечка Фаллерслебен (Нижня Саксонія, сьогодні – район Вольфсбурга), який мав випускати лише однин автомобіль – Porsche Type 60, названий «КдФ-Ваген» («Kraft durch Freude» – «Сила через радість», пропагандистське нацистське гасло), який пізніше був перейменований у Volkswagen Type 1 і став всесвітньовідомий як Volkswagen Beetle. Завдяки прийнятній для середньї німецької родини системі фінансування на 1938 рік 336 668 німців вклало у цей проект близько 110 мільйонів рейхсмарок.
Дізнайтеся більше в Цей день в історії.